Boris Kolár natočil video z nemocnice: Utiekol som hrobárovi z lopaty

  • Kollár je v nemocnici po dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu 24. októbra v bratislavských Podunajských Biskupiciach
  • Uplynulý týždeň absolvoval operáciu, ktorá podľa slov jeho hovorkyne Michaely Jurcovej dopadla úspešne
kolar
Facebook/ Boris Kollár
  • Kollár je v nemocnici po dopravnej nehode, ktorá sa stala v sobotu 24. októbra v bratislavských Podunajských Biskupiciach
  • Uplynulý týždeň absolvoval operáciu, ktorá podľa slov jeho hovorkyne Michaely Jurcovej dopadla úspešne

Na sociálnej sieti dnes predseda parlamentu zverejnil video, v ktorom všetkým ďakuje, a zároveň reaguje na rôzne informácie, ktoré sa objavili v súvislosti s jeho nehodou.

„Priatelia, chcem vás všetkých veľmi pekne pozdraviť a poďakovať sa každému jednému, kto mi napísal povzbudivé slová. Osobne sa chcem poďakovať mojim dvom ochrankárom – šoférovi a osobnému strážcovi. Napriek tomu, že boli zranení mi okamžite poskytli prvú pomoc. Rovnako veľké vďaka patrí aj neznámym zdravotníkom, ktorí išli okolo nehody, okamžite zastavili, vyskočili z auta a pomáhali mi,“ hovorí Kollár.

Borisove poďakovanie všetkým. A zároveň, jeho reakcia na rôzne fámy, ktoré sa objavili ohľadne nehody.

Posted by Sme rodina on Wednesday, November 4, 2020

Ďalej sa podľa jeho slov dostal do Nemocnice Sv. Michala, kde mu diagnostikovali množstvo vecí, pričom konzílium okamžite rozhodlo, že musím ísť na vyšetrenie do Petržalky.

Práve tam absolvoval prvý zákrok zameraný na cievy a následne bol prevezený na traumatológiu na bratislavských Kramároch. „Musím povedať, že tam ma dal pán profesor takto dokopy, za čo mu patrí veľká vďaka. Naozaj ma vytrhli hrobárovi z lopaty a urobili mi to tak, že sa snáď budem  môcť čoskoro vrátiť späť do života,“ objasňuje.

Predseda parlamentu sa bližšie vyjadril aj k medializovaným informáciám ohľadom nepovoleného prevozu osôb v štátnej limuzíne. „Prešlo nejakých 10-11 dní, mal som veľmi veľa času na to, aby som si mohol vymyslieť nejaký prikrášlený príbeh, ktorý by sa krásne prezentoval. Ale ja takýto nie som. Aj keď to vyzerá hocijako, ja sa postavím a poviem ako to bolo.“

Spolu s Borisom Kollárom havarovala aj bývalá miss. V kritickom stave leží v nemocnici

Kollár ďalej vysvetlil, prečo bol v aute, počas zákazu vychádzania. Odvoláva sa na platné výnimky, medzi ktoré patrí aj zabezpečenie starostlivosti o blízku osobu. Podľa jeho slov mal doma v Moste pri Bratislave syna Artura, ktorého išiel vyzdvihnúť, aby uňho strávil víkend.

„Na toto platí výnimka pre každého jedného občana na Slovensku. Odtiaľ som sa vracal cez Dunajskú Lužnú domov. V tom čase som si volal s kamarátkou ktorá mi mala zháňať nejaké veci,“ vysvetľuje. Kollár jej mal povedať, že práve ide okolo jej bydliska, na čo ho ona požiadala, či ju nezvezie do mesta, odkiaľ sa mala neskôr vrátiť taxíkom. „Samozrejme som neodmietol, nemám s tým absolútne žiaden problém. Tak som ju proste zobral a cestou sme mali haváriu,” dodal.

 

Ešte začiatkom tohto týždňa minister dopravy Andrej Doležal informoval, že predseda parlamentu je vo vážnom stave. „Nemám súhlas, aby som o jeho zdravotnom stave informoval, ale je to vážny stav,“ uviedol.

Kollár mal po nehode zlomený druhý krčný stavec. Zranili sa aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Záchranári pomáhali štyrom osobám. Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala.

Zdroj: Facebook/ Boris Kollár

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK