Boris Kollár žiada prezidentku o dočasné pozastavenie funkcie riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského

 • Boris Kollár bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese
 • Preberalo sa aj zadržanie Vladimíra Pčolinského
 • Boris Kollár tvrdí, že spor vlády je zažehnaný
Boris Kollár
TASR/Jakub Kotian
 • Boris Kollár bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese
 • Preberalo sa aj zadržanie Vladimíra Pčolinského
 • Boris Kollár tvrdí, že spor vlády je zažehnaný

Boris Kollár bol dnes hosťom Braňa Závodského na Exprese. Diskutovalo sa aj o dnešnom zadržaní riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Taktiež bola reč aj o vládnej kríze, tá je však podľa slov Borisa Kollára zažehnaná. Vláda bude mať dnes poobede spoločné vyhlásenie.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Informoval o tom Denník N na svojej internetovej stránke. Dôvodom sú údajne podozrenia z korupcie.

Boris Kollár za zadržaním riaditeľa SIS nevidí politickú objednávku. „NAKA má rozviazané ruky. Ja pevne verím, že si to nedovolí zneužívať.“ Tvrdí, že aj dnešný zásah NAKA potvrdil, že  NAKA má rozviazané ruky. „Je to jasný príkladom toho, že táto vláda je protikorupčná.“

AKTUÁLNE: Riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala NAKA

Boris Kollár sa o zadržaní Vladimíra Pčolinského dozvedel z médií. Tvrdí, že krátko po tom, ako sa informáciu dozvedel, sa spojil s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. „Okamžite som telefonoval pani prezidentke. Personálne to má na starosti ona.“ Prezidentku žiada, aby dočasne odstavila Vladimíra Pčolinského mimo službu.

Predseda Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár vo štvrtok ráno listom požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského dočasne postavila mimo službu.

„Súčasne požiadal prezidentku SR o urýchlené zbavenie mlčanlivosti riaditeľa SIS, aby mohol vypovedať a vyjadriť sa k daným skutočnostiam,“ uviedla hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová.

Čaputová vo štvrtok informovala, že rozhodnutie o tom, či riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského dočasne postaví mimo službu, prijme v najbližších hodinách.

Rozdiel medzi vládami Smeru a súčasnou vládou je jasný aj v prípade zadržania šéfa SIS políciou. Polícia a prokuratúra…

Uverejnil používateľ Veronika Remišová Štvrtok 11. marca 2021

Boris Kollár však zatiaľ nebude navrhovať odvolanie Pčolinského. „Ja by som chvíľu počkal. Počkal by som, aby sme mali jeho prvé vyjadrenie. Nechajme pánovi Pčolinskému ešte možnosť na obhajobu.“

Vládna kríza je zažehnaná

Diskutovalo sa aj o vládnej kríze. Včera vláda rokovala až do neskorých večerných hodín. Boris Kollár tvrdí, že spor v koalícii je vyriešený. „Kríza je zažehnaná. Ideme ďalej.“

Vláda bude mať dnes popoludní spoločné vyhlásenie alebo tlačovú konferenciu. „Nebudem predbiehať, povieme to všetci spolu.“ Boris Kollár však možné personálne zmeny vo vláde konkretizovať nechcel. „Každý niečo získal, každý niečo stratil.

KOALÍCIA POKRAČUJE 💚 🤝 Koaliční lídri našli dohodu pre ďalšie pokračovanie v spoločnej vládnej koalícii. ❗️…

Uverejnil používateľ Sloboda a Solidarita Štvrtok 11. marca 2021

Boris Kollár už včera avizoval, že rekonštrukciu vlády hnutie Sme rodina žiadať nebude. „V súvislosti s vládnou krízou sa skloňovali rôzne scenáre ako pád vlády, predčasné voľby, menšinová vláda či personálne výmeny. Nič by sa tým však nevyriešilo,“ upresnil Kollár na včerajšej tlačovej konferencii. Hnutie Sme rodina malo však konkrétne požiadavky. Ak by ich koalícia zamietla, hnutie Sme rodina by z vlády odstúpilo. 

Boris Kollár spolu s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom predstavili na koaličnej rade konkrétnych 5 bodov: 

 • vyplatenie jednorázových príspevkov postihnutým ľuďom v rámci SOS dotácie
 • odklad splátok a energií do 30. júna 2021
 • odklad výkonu exekúcií do 30. júna 2021
 • dofinancovanie kompenzácii cestovného ruchu a gastra vo výške 100 miliónov eur
 • covid balíček 5 respirátorov na osobu prostredníctvom lekární pre každého občana

Koaličná kríza. Hosťom Braňa Závodského je Boris Kollár.

Uverejnil používateľ Radio Expres Štvrtok 11. marca 2021

Sputnik náš každodenný

Diskutovalo sa opäť aj o vakcíne Sputnik V. „Ja som za Sputnik.“ Boris Kollár sa premiérovi za zabezpečenie vakcín aj poďakoval. Matovičov nákup označil za „meisterstück.“ Boris Kollár sa ale očkovať Sputnikom V nebude, zaočkoval sa totižto Pfizerom už minulý týždeň. „Keby som si mohol vybrať, kľudne si dám toho Sputnika.“

Tvrdý lockdown?

Hnutie Sme rodina nepodporí trvdý lockdown. „Počul som, že keď sa to do 21. marca nezlepší, bude sa musieť pristúpiť k niečomu tvrdšiemu. Ak sa o tom bude hlasovať na vláde, naši ministri nezahlasujú za uzavretie ekonomiky a uzavretie fabrík.“ Podporia však sprísňovanie opatrení na hraniciach.

Zdroje: Rádio Expres/ Braňo Závodský, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech