BrainHouse: Žiaden bullshit nečakajte

  • Všetci poznáme The Spot alebo Connect Coworking. Sú to coworkingové centrá, kde sa rodia a rozvíjajú startupy. Počuli ste však už o BrainHouse?
image_1394108676.jpeg
  • Všetci poznáme The Spot alebo Connect Coworking. Sú to coworkingové centrá, kde sa rodia a rozvíjajú startupy. Počuli ste však už o BrainHouse?

BrainHouse, alebo slovenský Mozgohouse, je coworkingový priestor v dome na Patrónke v Bratislave. Združuje biológov, chemikov, inovátorov, študentov, manažérov, programátorov  a ďalších. Poskytuje priestor na prácu, poradenstvo, zaujímavé eventy a všetko, čo je potrebné. Pôvodne začínali ako partia ľudí, ktorá sa podporovala a pomáhala si. Až keď ich bolo cez 120, rozhodli sa vytvoriť Mozgohouse.

 

Realizátormi myšlienky Mozgohouse-u sú Martin Majerník, Juraj Ďuriš a Štefan Varga. Martin Majerník je neurovedec, spoluzakladataeľ a CEO Black Swan Rational venujúcej sa spracovávaniu dát (marketingových, webových, obchodných alebo v oblasti energetiky). Juraj Ďuriš založil investičnú skupinu 42angels. Tiež je zakladateľom finviz.com, ktorý poskytuje finančné analýzy a vizualizácie. Posledný menovaný, Štefan Varga, je hlavným koordinátorom Mozgohouse-u a jeho „Steveom Ballmerom“ zároveň. Tiež spoluzakladal Black Swan Rational.

 

http://www.brainhouse.sk/

 

Chalani v Mozgohouse sa nekašlú. Ak máte dobrý nápad, vezmú vás. O to viac, ak máte radi deathmetal. No dajú vám dobre pocítiť vaše slabé miesta a kladú dôraz na výsledky. To všetko pre vaše dobro. Mozgohouse financuje svoju prevádzku s pomocou angel investorov z 42angels.

 

Aké projekty sa realizujú v tomto coworkingovom priestore?

Ak by som mal menovať len zopár, tak je to Relbit s projektom Evia. Po ňom sa venujú už spomínanej Black Swan Rational alebo SciCurve na rozpoznávanie trendov vo vede. Tiež medzi nimi nájdete Appiviu vytvárajúcu webové aplikácie. Na ich stránke nájdete všetkých trinásť projektov.

Neostáva iné len sa poďakovať za takýto počin. Za to, že majú chuť a guráž podporovať mladé slovenské talenty a posúvať ich ďalej. Odteraz svoje kroky nesmerujte teda do cvokhouse-u, ale do MozgoHouse-u.

Inak, kto by mal záujem, tu o nich nájdete aj reportáž Slovenského rozhlasu. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK