Bratia vedú v Bratislave úspešný podnik. Teraz otvárajú celkom novú mediteránsku reštauráciu

  • Už čoskoro budeš môcť objaviť kulinársky poklad skrytý v tieni bratislavských uličiek
  • Niesť bude názov Narbon
šéf v La Piazza a interér Narbon
archív La Piazza, Narbon
  • Už čoskoro budeš môcť objaviť kulinársky poklad skrytý v tieni bratislavských uličiek
  • Niesť bude názov Narbon

Benjamin a Bekim sú dvaja bratia, ktorí sa rozhodli rozšíriť svoje gastronomické dobrodružstvo a otvoriť novú mediteránsku reštauráciu.

Umiestnená bude len pár krokov od ich súčasnej talianskej reštaurácie La Piazza na Laurinskej ulici.

Sľubuje byť miestom, kde sa spájajú tradície a chute rôznych mediteránskych kultúr. Benjamin a Bekim chcú svojím podnikom opäť raz obohatiť bratislavskú gastronomickú scénu a ponúknuť hosťom autentický kúsok Stredomoria.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Narbon Bratislava (@narbon_bratislava)

V ich novej reštaurácii, ktorá má otvoriť svoje dvere už čoskoro, môžu návštevníci očakávať, že sa ich chuťové poháriky dočkajú jedál, aké by inde hľadali len ťažko.

„Naše korene siahajú hlboko do tradičnej mediteránskej pôdy, kde naša rodina po generácie pestovala vášeň pre gastronómiu v našich vlastných reštauráciách,“ hovoria podnikaví bratia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Narbon Bratislava (@narbon_bratislava)

„Naša reštaurácia je odrazom toho, ako vnímame dokonalý priestor na oddych: miesto, kde sa architektúra spája s moderným mediteránskym šarmom, kde kvalitné jedlo sprevádza vynikajúci servis a kde každý zákazník môže zažiť neopakovateľnú atmosféru.“

Okrem iného tu vznikne aj skvelý priestor na svadby, oslavy či teambuildingy

Samotný priestor nesie elegantné línie, prírodné materiály a teplé svetlo. Všetko toto je predzvesťou skutočnej jedinečnej atmosféry.

Zíde sa poznamenať, že od novinky s názvom Narbon môžeme očakávať vysoké štandardy, vzhľadom na kvalitu služieb, ktoré bratia ponúkajú v súčasnej La Piazza. Svedčia o tom aj pochvalné recenzie zákazníkov.

„Návšteva reštaurácie La Piazza bola skutočným gastronomickým zážitkom, atmosféra bola príjemná, obsluha veľmi profesionálna a priateľská. Jedlo vynikajúce, špeciálne by som chcel vyzdvihnúť tartuffo nero, cestoviny boli naozaj dokonalé. Taktiež pizza, ktorá bola dokonale pripravená. Boli sme tu niekoľkokrát a vždy sme sa tu cítili rovnako, a to úžasne,“ hovorí zákazník Adrian.

„Úžasné talianske jedlo, vždy keď prídeme, odchádzame plní a spokojní. Veľmi odporúčam pasta mista – tanier, kde si podľa vlastnej voľby namiešate 3 druhy cestovín pre 2 osoby,“ hovorí Martina.

Mediteránska kuchyňa: Rozmanitosť chutí a zdravie na tanieri

Na rozdiel o La Piazza, reštaurácia Narbon bude postavená na pilieroch mediteránskej kuchyne. Tá je známa svojou pestrosťou a zdravým profilom, pričom predstavuje jednu z najobľúbenejších a najuznávanejších kulinárskych tradícií na svete.

Charakteristická je pre krajiny obklopujúce Stredozemné more. Táto kuchyňa je navyše synonymom nielen pre chutné jedlo, ale aj pre zdravý životný štýl.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LA PIAZZA (@lapiazza_bratislava)

Srdcom mediteránskej kuchyne sú čerstvé, sezónne a lokálne ingrediencie. Zelenina ako paradajky, papriky, baklažány a cukety sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých jedál. Olivy a olivový olej, považované za základné stavebné prvky, pridávajú jedlám nielen chuť, ale aj zdravé tuky.

Čerstvé bylinky ako rozmarín, tymian, bazalka a oregano sú zase často používané na dochutenie jedál a pridávajú im špecifickú arómu. Chýbať nesmú ani ryby a morské plody.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LA PIAZZA (@lapiazza_bratislava)

Mediteránska kuchyňa je viac než len spôsob prípravy jedla, je to celkový prístup k stravovaniu a životnému štýlu. Jej popularita a uznanie po celom svete svedčia o tom, že kombinácia chutí, zdravých ingrediencií a tradičných metód prípravy môže byť nielen chutná, ale aj prospešná pre naše zdravie.

Mediteránska diéta je dokonca uznávaná a odporúčaná mnohými nutričnými expertmi ako jeden z najzdravších stravovacích režimov. V dnešnej dobe, keď sa čoraz viac ľudí snaží žiť zdravo, môže mediteránska kuchyňa ponúknuť nielen gastronomické potešenie, ale aj cestu k lepšiemu zdraviu a kvalite života. Narbon preto určite bude stáť za vyskúšanie.

Zdroj: Instagram/Narbon

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá