Bratia z Popradu vystavujú v Londýne najluxusnejší bicykel na svete, ktorý spoločne navrhli

  • Bratia Chovancovci stoja za najluxusnejším, ručne vyrábaným mestským bicyklom na svete
  • Ide o kúsok, aký na trhu nemá konkurenciu
  • Na tomto nevídanom modely pracovali už od roku 2014
Extans
  • Bratia Chovancovci stoja za najluxusnejším, ručne vyrábaným mestským bicyklom na svete
  • Ide o kúsok, aký na trhu nemá konkurenciu
  • Na tomto nevídanom modely pracovali už od roku 2014

Mladý Popradčan Peter Chovanec mal už vo svojej kariére možnosť dizajnovať jeden z najkrajších automobilov sveta – Range Rover Velar. Popri práci exteriérového dizajnéra spoločnosti Land Rover dokončil aj projekt najluxusnejšieho mestského bicykla na svete.

Podľa Petra sa aj v dnešnej dobe ľudia pozerajú na bicykel, len ako na prostriedok na prepravu. Dal si preto za cieľ zmeniť vnímanie bicykla a vyrobiť produkt, ktorý by sa svojou podstatou približoval skôr umeleckému objektu, ako len produktu každodennej spotreby. Pri pohľade na kúsok z dielne značky Extans sa zdá, že tento cieľ vyšiel.

Cyklistický priemysel je podľa mladého Slováka vo všeobecnosti veľmi technicky orientovaný, čo znamená, že sa následne musia robiť veľké kompromisy v dizajne.  Spolu s bratom sa preto rozhodli, že dizajn bude priorita a v duchu tejto filozofie bol celý cyklo-projekt zrealizovaný.

A truly limited opportunity to see the Akhal Shadow bike, now at Selfridges Oxford Street, London until August 16th…

Gepostet von Extans am Dienstag, 4. August 2020

Peter Chovanec najnovšie na sociálnej sieti informoval, že ľudia majú momentálne jedinečnú príležitosť vidieť cyklistický klenot aj na vlastné oči. Veľmi výnimočne je možné prísť si pozrieť Akhal Shadow na Selfridges Oxford Street v Londýne, avšak len do 16. augusta.

Bicykel bol navrhnutý a koncipovaný ako luxusný produkt určený pre ľudí, ktorí vedia oceniť prvotriedny dizajn, kvalitu a zmysel pre detail. Každý bicykel je vyrábaný ručne a použité sú najnovšie technológie a najlepšie materiály a komponenty. 

The ultimate accessory to modern urban living, the Akhal bike by Extans Design#extansdesign #akhalbike #akhalshadow #luxury #bike #lifestyle #biking #design #craftsmanship #bikedesign

Gepostet von Extans am Freitag, 17. Januar 2020

Tento kúsok bol inšpirovaný koňom Akhal-Teke, jedným z najvzácnejších čistokrvných koní na svete. Akhal-Tekes sú známe svojou vytrvalosťou, inteligenciou a výrazným kovovým leskom.

Ak po bicykli Extans zatúžiš, dizajnéri ti ho vyrobia celkom na mieru. „Vieme splniť aj tie najnáročnejšie priania našich zákazníkov a bicykel upraviť podľa ich individuálnych požiadaviek. Objednať si ho samozrejme môže každý a cena zodpovedá exkluzivite tohto produktu,” objasňuje úspešný slovenský dizajnér.

The very essence of purity.. the Akhal Shine by Extans Design #extansdesign #akhalshine #luxury #bike #design #bicycle #craftsmanship #carbonfiber #bikedesign

Gepostet von Extans am Freitag, 24. Januar 2020

Peter má síce s dizajnom automobilov dlhoročné skúsenosti, no dávať podobu luxusnému bicyklu a automobilu je podľa neho veľmi rozdielne.

„Je ťažké to porovnávať, nakoľko ide o dva úplne odlišné produkty. Každopádne som sa snažil na tomto projekte aplikovať dlhoročné skúsenosti z automobilového priemyslu, kde je dôraz na dizajn, detail a styling oveľa väčší ako v bicyklovej brandži,“ hovorí Peter.

Čo sa týka konštrukcie bicykla, pozostáva z karbónových a hliníkových dielov, pričom všetky karbónové diely sa vyrábajú ručným ukladaním prepregov (pozn.red polotovary k výrobe vláknových kompozitov) do foriem. Hliníkové diely sú CNC frézované a špeciálne povrchovo upravené.

Quality materials together with the finest craftsmanship create the alluring Extans Akhal bikes. #extansdesign #akhalbike #akhalshadow #bike #design #carbonfiber #bespoke #luxury #lifestyle #biking

Gepostet von Extans am Mittwoch, 20. November 2019

 

 

Zdroj: Extans

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie