Bratislavu cez víkend ovládne Ázia. Šesť rôznych kultúr tu predstaví svoje tradície

  • Všetko to odštartovalo už dnes o 15:30 na Hlavnom námestí
Hlavné námestie (Wikimedia, Jorge Láscar), Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Hlavné námestie (Wikimedia, Jorge Láscar), Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Všetko to odštartovalo už dnes o 15:30 na Hlavnom námestí

Už dnes ožije Bratislava ázijským umením, tancom, tradíciami aj kuchyňou, informoval o tom portál Bratislavského informačného a kultúrneho strediska.

Podujatie je súčasťou programového cyklu Medzinárodná Bratislava, ktoré ma prinášať svetovú kultúru do ulíc hlavného mesta. Program odštartoval na Hlavnom námestí dnes o 15:30. Podujatie otvorí František Rúžička, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Chute Ázie sa budú ulicami historického centra niesť až do soboty večera.

Všetko vznikalo v spolupráci s veľvyslanectvami Indonézie, Indie, Číny, Japonska, Vietnamu a Južnej Kórei.

Programu sa zúčastnia aj veľvyslanci a diplomati z jednotlivých krajín. Dnes sa môžeš tešiť na ukážku toho najlepšie zo všetkých krajín, ktoré sa akcie zúčastnia. Jóga s indickou učiteľkou, bojové umenie Teakwondo z Južnej Kórei, tradičné piesne a tance z Vietnamu, ukážky bojového umenia z Indonézie, hudobné vystúpenie a prehliadka tanečných odevov z Číny či hudobné číslo z Japonska.

Svoju účasť na Ázijských dňoch potvrdil napríklad aj majiteľ populárneho ázijského bistra Huy Vege, Nguyen Quang Huy, ktorý tu bude okrem iného ponúkať aj svoje tradičné vietnamské bagety.

„Zdravíme všetkých priaznivcov bagiet. V piatok 2.8. sa vidíme na Dni Ázie na hlavnom námestí,“ pozýva zákazníkov na udalosť.

Rozhovor s majiteľom bistra čítaj TU>>Bratislava bude môcť už čoskoro ochutnať nový chrumkavý street food priamo z Vietnamu

Program bude pokračovať hudobnými vystúpeniami, ukážkami bojového umenia tradičných tancov, ale aj jedál. Celé podujatie ukončí kuchárska šou z Indonézie, ktorá odštartuje v sobotu o 18:00. Kompletný program si môžeš pozrieť tu.

Zdroj: BKIS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech