Bratislava chce Slovnaft BAjky odomykať električenkou či aplikáciou

  • Službu zdieľaných bicyklov chce tak zapojiť do svojho integrovaného systému dopravy
wikipedia.org-Wizzard, pixabay.com
  • Službu zdieľaných bicyklov chce tak zapojiť do svojho integrovaného systému dopravy

Mesto dnes avizovalo, že Slovnaft BAjky môže čakať budúcnosť v integrovanom dopravnom systéme. Čo to bude znamenať? Že pípnutím električenky sa už nebudeš musieť tlačiť v preplnenej MHD-čke, ale využiť budeš môcť tento dvojkolesový dopravný prostriedok.

Žlté zdieľané bicykle dnes môžeš nájsť na 90 staniciach po celom meste. K dispozícií je 750 kusov, ktoré môžeš voľne využívať po nainštalovaní aplikácie.

Pointou integrovanej dopravy je, že ľudia môžu cestovať na jeden lístok s viacerými dopravcami. Práve preto sa mesto plánuje v budúcnosti dohodnúť so Slovnaftom. Znamenalo by to, že ich bicykle by sa dali odomknúť dopravnou kartou – električenkou.

Ste pravidelní pedálovači? Pochválte sa v komentároch, koľko máte za sebou jázd ❤

Gepostet von Slovnaft BAjk am Dienstag, 23. Juli 2019

V prípade dohody s partnermi v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji plánujeme aj tarifnú integráciu,“ uviedol pre agentúru SITA tlačový odbor magistrátu Bratislavy.

Slovnaft necháva rozhodovanie o budúcnosti žltých BAjkov na mesto. „Pokiaľ sa mesto rozhodne systém zapojiť do integrovanej dopravy, tak sme ako prevádzkovateľ pripravení na plnú súčinnosť,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Jedna aplikácia, s ktorou sa dostaneš všade

Okrem odomykania bicyklov električenkou mesto prezradilo, že je tu ešte jedna možnosť, ako bicykle integrovať do dopravného systému.

Začiatkom tohto leta vznikla nová aplikácia IDS BK, ktorá obsahuje úplne všetko. Okrem toho, že je vhodná pre oba operačné systémy, v bratislavskej dopravnej sieti budeš ako doma. Integruje všetky druhy dopravy, ktoré ti hlavné mesto ponúka, nájdeš v nej mapy, cestovné poriadky, všetky aktuálne zmeny, zastávky na znamenie, výluky spojov a dopravné obmedzenia.

Predstav si, že by ku všetkým týmto vymoženostiam sa pridala aj interaktívna mapka s bicyklami. Ako uviedol hovorca Bratislavskej integrovanej dopravy Miroslav Staník, stala by sa multimodálnym vyhľadávačom spojení.

Jednoduché a šikovné cestovanie v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji ponúka mobilná aplikácia IDS BK…

Gepostet von Bratislava – hlavné mesto SR am Montag, 1. Oktober 2018

Zdroj: SITA, Slovnaftbajk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech