Bratislava dostane nábrežné planetárium s extravagantným dizajnom

  • Ako bude vyzerať pokračovanie bratislavského River Parku? Jeho plánovaná podoba je už známa a má toho priniesť naozaj veľa!
river-park-2-vizualizacia-planetaria
Henbury Development
  • Ako bude vyzerať pokračovanie bratislavského River Parku? Jeho plánovaná podoba je už známa a má toho priniesť naozaj veľa!

Ambiciózny developerský projekt River Park 2 bude pokračovať v podobnom štýle, ako ho poznáme z nábrežia pri Eurovei. Okrem bytov a kancelárskych priestorov má priniesť aj námestie. Čerešničkou na torte a centrálnym objektom námestia je planetárium, ktoré plánujú postaviť vo výraznom futuristickom štýle. Developer ho charakterizuje ako červenú dunajskú kvapku, ktorá bude čiastočne ponorená a prepojená s námestím zaujímavým schodiskom.

„Objekt planetária napĺňa v rámci celého investičného zámeru kultúrno-spoločenskú a vzdelávaciu funkciu. Momentálne nie je uzavretá dohoda o prevádzkovaní planetária,“ povedala hovorkyňa J&T Real Estate Daniela Stričková pre portál reality.etrend.sk. Táto nová bratislavská atrakcia má obsahovať výstavné priestory, mediatéku a digitárium umiestnené pod zemou. Návštevníci si môžu pobyt spríjemniť posedením na terasách.

Námestie River Parku má poskytnúť výhľad na rieku a ešte viac prepojiť mesto s pravým brehom Dunaja. Nadväzovať bude na nábrežie od Mostu SNP po Most Lafranconi. Tak ako to poznáme s nábrežia pri Eurovei, aj tu majú z objektu ústiť schody k rieke, na ktorých sa bude dať posedieť, rovnako ako promenáda či veľkolepý pontón s plochou 600 metrov štvorcových.

Foto: Henbury Development

Námestie s planetáriom majú byť akýmsi centrálnym bodom dopĺňajúcim polyfunkčný blok A a blok C. Ten by mal pozostávať z piatich 9-podlažných objektov so strešnými terasami a spoločnou záhradou River Garden, prepojených 3-podlažnými podzemnými garážami. V dvoch budovách budú byty, v jednej apartmány, v ďalšej administratívne priestory a v poslednej polyfunkčné priestory s obchodmi.

Projekt River Park 2 zastrešujú spoločnosti Cresco Group a J&T Real Estate. Sme zvedaví, aký bude výsledok. Jedno je však už teraz isté – Bratislava dostane jednoznačne novú mestskú dominantu a zaujímavú atrakciu v podobe planetária.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK