Bratislava dostane po hudobnej električke aj niekoľko elektrobusov

  • Doprava v hlavnom meste sa stane o niečo zelenšou.
tramn
facebook.com/dpb.sk/elektrobusdopyoutube.com
  • Doprava v hlavnom meste sa stane o niečo zelenšou.

Dopravný podnik Bratislava vyhlásil začiatkom júla verejné obstarávanie na dodávku 18 elektrobusov. Zakúpiť plánuje dve vozidlá do dĺžky 9 m a 16 elektrobusov do dĺžky 12,2 m. To, na ktorých linkách budú tieto elektrobusy nasadené však zatiaľ nie je známe.

Menšie elektrobusy by mali odviezť minimálne 40 cestujúcich a väčšie dvojnásobný počet. DPB si stanovil podmienku, aby oba typy elektrobusov na jedno nabitie odjazdili aspoň 160 km v bežnej mestskej premávke. Nabíjanie akumulátorov elektrobusov má byť riešené káblom (pomalé aj rýchle), ale i ako rýchle priebežné prostredníctvom pantografu. Nabíjacie miesta pre oba typy nabíjania má v prípade potreby vybudovať dodávateľ elektrobusov.

Predpokladaná hodnota celej zákazky je 11,294 mil. € bez DPH. Tento nákup má byť spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci výzvy spojenej s modernizáciou vozidlového parku autobusov mestskej hromadnej dopravy. Uchádzači môžu predkladať ponuky do súťaže do 4. augusta 2017. Elektrobusy by mali byť dodané do 6 až 12 mesiacov od vystavenia objednávky. Všetky vozidlá budú pritom deponované vo vozovni Krasňany.

Hudobná električka zadarmo

Ďalším prekvapením, ktoré si prichystal Dopravný podnik Bratislava v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy je zábavná hudobná električka. Odviesť sa ňou budeš môcť každú sobotu počas celého leta a to zadarmo.

Tak ako minulý rok, aj tento rok vyrazila do bratislavských ulíc historická hudobná električka č. 18. Svoju prvú jazdu zahájila 1.7.2017 zo zastávky SND (bývalá zastávka Jesenského). Z tejto zastávky bude mať hudobná električka odchody každú sobotu počas júla a augusta, s cestujúcimi bude premávať po okružnej trase Bratislavou. 


„Minulý rok bola historická električka vypravená prvýkrát, do slova praskala vo švíkoch, verejnosť bola nadšená. Veríme, že inak tomu nebude ani tento rok a priláka opäť množstvo cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban pre imhd.sk


Všetky jazdy hudobnej električky potrvajú cca 35 až 40 minút. Električka bude premávať každú sobotu počas leta s odchodmi o 17:00, 18:00, 19:00 a posledná jazda bude o 20:00. V historickom vozidle bude počas každej jazdy znieť reprodukovaná hudba rôznych žánrov a vždy prvá a posledná sobota v júli, aj v auguste sa bude niesť v tónoch živej hudby. Cestujúcim budú robiť spoločnosť sprievodcovia v historických uniformách.

zdroj:imhd.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech