Bratislava je na prvom mieste v unikátnom svetovom rebríčku. Predbehli sme Fínsko

  • Bratislava obsadila prvú priečku v svetovom rebríčku
  • Hlavné mesto predbehlo vyspelejšie krajiny
Ilustračná foto
Ilustračná foto, Unsplash/Martik Katler, Marc Wieland
  • Bratislava obsadila prvú priečku v svetovom rebríčku
  • Hlavné mesto predbehlo vyspelejšie krajiny

Cesta na dovolenku autom nemusí byť len nekonečnou traumou z dlhého „čakania“, kým dorazíš na miesto. Mnohí dovolenkári obľubujú práve cestu autom alebo si na mieste požičajú vozidlo, aby si užili cestovateľskú slobodu a novú nepoznanú krajinu.

Portál DiscoverCars zhotovil rebríček tých najlepších svetových destinácií, miest, ktoré sú ako stvorené na čarovne krásnu a dokonalú jazdu autom.

Viac ako 150-tisíc cestovateľov z každého kúta sveta hodnotili miesta a z nich vzišiel rebríček tých najtop miest na svete za rok 2022.

Zrejme si to viacerí Slováci neuvedomujú, no patríme nielen do top 10, ale Slovensko, konkrétne Bratislava zastáva prvenstvo v rebríčku „svetovo najlepšie destinácie na scénickú jazdu autom“.

Hlavné mesto zostalo najlepšie hodnotenou destináciou pre vyhliadkovú jazdu. Získala 9,3 z možných 10. Ako uviedol portál, s ohromujúcou horsku krajinou a idylickými mestskými ulicami sa niet čomu čudovať, že mesto je na prvom mieste.

Medzinárodný webový portál na prenájom áut Discover Cars opísal Bratislavu ako mesto, ktoré poskytuje dostatok priestoru na šoférovanie a ponúka panoramatický výhľad na pohorie Malé Karpaty, rieku Dunaj a rieku Morava. Bratislava je ideálnym mestom pre milovníkov pamiatok, ku ktorým sa cestovatelia dostanú za pár minút.

Fínsko až po Slovensku  

Na hlavné mesto a jeho prvenstvo v tejto tabuľke môžeme byť hrdí aj preto, že hneď za ňou, na druhom mieste, stojí fínske mesto Rovaniemi – hlavné mesto provincie Laponsko. Mesto, rovnako ako Bratislava, získalo hodnotenie 9,3/10. Centrum tohto mesta sa nachádza len 6 km od polárneho kruhu. Na rozdiel od Bratislavy sa Rovaniemi môže pochváliť nespočetným množstvom výhľadov, ktoré nemožno zažiť nikde inde na Zemi.

Na treťom mieste, s hodnotením 9,3/10, skončilo mesto Victoria – hlavné mesto ostrovnej republiky Seychely. Toto mesto neponúka množstvo dostupných pamiatok či čarokrásne výhľady polárneho kruhu, ale výhľad na krištáľovo čisté vody a biele pláže.

Mesto ponúka nadpriemerné jazdné podmienky na udržiavaných cestách a cestovateľom je umožnené cestovať k niekoľkým zo 114 ďalších ostrovov.

Stredná Európa dominuje

Štvrté miesto obsadilo hlavné mesto Slovinska, Ľubľana, s hodnotením 9,2/10. Mesto má bohatú históriu, a tak je dnes kultúrnym, ekonomickým a dobre vybudovaným centrom Slovinska. Po ceste môžu cestovatelia z auta vidieť Ľubľanský hrad, triasové pohoria i architektúru rôznych štýlov.

Stredomorské mesto Kalamata – polostrov Peloponéz stojí na piatom mieste s hodnotením 9,1/10. Kalamata je centrom architektúry a archeológie. Cestovatelia si môžu v archeologickom múzeu Messenia pozrieť tie najvýznamnejšie objavy regiónu. Okrem toho je mesto domovom fantastických starovekých miest, ktoré sa nachádzajú len hodinu cesty autom od centra mesta. 

Na ostatných priečkach sa umiestnili:

6. Helsinki – Fínsko

7. Kodaň – Dánsko

8. Kefalonia – Grécko

9. Perth – Austrália

10. Adelaide – Austrália 

Zdroj: DiscoverCars.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá