Bratislava si môže vydýchnuť. Polícia chytila zločinca zodpovedného za nedávne vlámania do bytov

  • Minulý mesiac narástli krádeže vlámaním do bytov v Bratislave
  • Vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie voči 47-ročnému občanovi Gruzínska Miriamovi L.
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Minulý mesiac narástli krádeže vlámaním do bytov v Bratislave
  • Vyšetrovateľ už vzniesol obvinenie voči 47-ročnému občanovi Gruzínska Miriamovi L.

Polícia obvinila jedného z dvojice mužov, ktorí sa nedávno vlámali do viacerých bytov na území Bratislavy.

Bez viditeľného poškodenia dverí

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu porušovania domovskej slobody v súbehu s prečinom krádeže 47-ročnému občanovi Gruzínska Miriamovi L. Polícia minulý mesiac informovala verejnosť o náraste prípadov krádeží vlámaním do bytov v Bratislave.

„Tieto sa vyznačovali tým, že páchatelia sa do bytov dostali bez viditeľného vonkajšieho poškodenia vstupných dverí,“ uviedol Szeiff.

Zlaté šperky aj hodinky

Prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti sa polícia obrátila aj na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení dvoch mužov. Jeden z takýchto skutkov sa stal minulý týždeň aj v treťom bratislavskom okrese.

„Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III sa prípadom začali intenzívne zaoberať a v priebehu niekoľkých dní sa podarilo prípad objasniť a zadržať páchateľa tohto skutku,“ skonštatoval hovorca.

Obvinený Miriam L. prekonal uzamykací mechanizmus dverí bytu na Družstevnej ulici. „Tam odcudzil viacero kusov zlatých šperkov, hodiniek, ako aj finančnú hotovosť v celkovej hodnote 13 250 eur,“ dodal hovorca.

Policajti muža zadržali a umiestnili v cele policajného zaistenia. V súčasnosti je stíhaný väzobne. Po totožnosti druhého z mužov aj naďalej pátrajú.

Polícia
zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK