Bratislava ti ukáže miesta, ktoré sa kvôli pandémii uzavreli

  • Bratislava Tourist Board, ktorá organizuje cestovný ruch v hlavnom meste, pripravila virtuálne prehliadky pamiatok a galérií
  • Čaká ťa séria videí, ktorá ti ukáže miesta, kam sa ešte možno dlho nikto fyzicky nedostane
Zdroj: Youtube Visit Bratislava
  • Bratislava Tourist Board, ktorá organizuje cestovný ruch v hlavnom meste, pripravila virtuálne prehliadky pamiatok a galérií
  • Čaká ťa séria videí, ktorá ti ukáže miesta, kam sa ešte možno dlho nikto fyzicky nedostane

Virtuálne prehliadky pamiatok a atrakcií v slovenskej metropole, ktoré zostali kvôli šíreniu pandémie nového koronavírusu pre verejnosť uzavreté, pripravila bratislavská organizácia cestovného ruchu, Bratislava Tourist Board (BTB). Agentúru ČTK o tom dnes informoval hovorca BTB Maroš Plitka. V rámci projektu pod názvom Turistom vo vlastnom meste sa záujemcovia prostredníctvom série videí dozvedia rôzne zaujímavosti a uvidia aj miesta, na ktoré sa bežný návštevník nedostane. A to nie len teraz, v čase koronavírusu, ale ani za bežných okolností.

Prehliadka na skúšku

Najprv organizácia zverejnila moderovanú online prehliadku barokovo-rokokového Mirbachovho paláca v historickom centre Bratislavy. Táto dvojposchodová stavba sa na Slovensku radí k najzachovalejším stavebným pamiatkam zo spomínaného obdobia.

BTB postupne priblíži prostredníctvom videí na internete a na sociálnych sieťach turisticky navštevované miesta v metropole Slovenska a to v čase, keď pandémia koronavírusu zasiahla aj cestovný ruch.

Rozhodli sme sa preto natočiť 15 vizuálne zaujímavých online prehliadok s moderátorkou, ktorá bližšie predstaví napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác, ale aj Národný salón vín či pamiatky modernej architektúry,“ uviedla šéfka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová.

V čase existujúcej pandémie koronavírusu a schválených opatrení proti jeho šíreniu, uzavreli všetky kultúrne inštitúcie v našej krajine svoje priestory pre verejnosť. Stalo sa tak už 9.marca. Kultúra tak na Slovensku utrpela ako prvá.

Okrem kultúrnych pamiatok hlavného mesta ponúkol prehliadku známych slovenských galérií. Do takejto kultúrnej iniciatívy sa zapojil Google a pripravil komplexnú prehliadku 500 múzeí a galérií po celom svete. Medzi ne sa dostali aj prestížne slovenské inštitúcie.

Viac čítaj TU>> Choď do Londýna, New Yorku alebo len sem, do Nedbalky, samozrejme online. Seď doma a užívaj si umenie.  

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech