Bratislavské letisko museli kvôli snehovej kalamite zatvoriť. Nestíhajú ani cestári, ochromené je celé mesto

  • Sneženie je podľa starostu mestskej časti Ružinov také husté, že cestári nestíhajú odhŕňať
  • Poobede bolo potrebné zatvoriť bratislavské letisko
kalamita bratislava sneh
TASR/Pavel Neubauer
  • Sneženie je podľa starostu mestskej časti Ružinov také husté, že cestári nestíhajú odhŕňať
  • Poobede bolo potrebné zatvoriť bratislavské letisko

Bratislavské letisko je pre husté sneženie od 12.40 h uzavreté. Zrušené boli štyri prílety z plánovaných letov. Sneženie tiež skomplikovalo odlet linky do írskeho Dublinu s meškaním 73 minút. TASR o tom informovala hovorkyňa Letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave Zuzana Drobová.

Príslušné letiskové zložky aktuálne intenzívne zabezpečujú nepretržitú údržbu dráh. „Avšak spád snehových zrážok je v súčasnosti taký intenzívny, že na udržanie prevádzkyschopnosti prevádzkových plôch nepomáha mechanický ani chemický zásah,“ priblížila Drobová.

Odhaduje, že uzávera letiska potrvá minimálne tri hodiny. Dĺžku uzávery prehodnotí letisko na základe aktuálnej meteorologickej situácie. „O vývoji situácie budeme priebežne informovať,“ podotkla Drobová.

Husté sneženie

Slovenský hydrometeorologický ústav informoval, že so snežením treba počítať aj v popoludňajších hodinách. Trochu sa rozšíri i smerom na východ. Meteorológovia preto vydali výstrahy pre západné a stredné Slovensko.

Pre dlhotrvajúce husté sneženie je kalamitný stav v celej Bratislave. Vyhlásil to starosta Ružinova Martin Chren s tým, že neustále sneženie už nedovoľuje udržiavať všetky cesty a chodníky zjazdné a schodné.

Sneží tak husto, že keď niekde odhrabeme a posypeme, trvá len asi pol hodinu, kým je zasnežené rovnako,“ poznamenal.

Kalamita, aká tu dlho nebola

V Bratislave sa očakáva najintenzívnejšie sneženie od roku 2013. Napadnúť môže miestami až do 25 centimetrov snehu. Aj hlavné mesto priznalo, že pri nepretržitom 24-hodinovom nasadení všetkých dostupných kapacít zimnej údržby mesta a mestských častí, bude situácia v Bratislave počas štvrtka komplikovaná. Magistrát žiada obyvateľov, aby odložili nevyhnutné presuny po meste autom.

Sneženie komplikuje situáciu v doprave. Problémy majú aj niektoré spoje mestskej hromadnej dopravy i vozidlá, ktoré zabezpečujú odvoz odpadu.

Mesto Bratislava zriadilo horúcu linku pre zimnú údržbu na čísle +421 259 356 777 a e-maile zima@bratislava.sk. V týchto dňoch bude funguje medzi 07.00 a 19.00 h.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá