Bratislavské letisko prichádza s prekvapením na leto. Priame lety do exotiky, do ktorej ani nepotrebuješ pas

  • Z Bratislavy sa cestujúci dostanú letom na ostrov Gran Canaria
  • Nová letecká linka sa spúšťa už 26. júna
dovolenka exotika more pláž
Unsplash/S'well, Instagram/Lucidstyle_official
  • Z Bratislavy sa cestujúci dostanú letom na ostrov Gran Canaria
  • Nová letecká linka sa spúšťa už 26. júna

Slováci môžu mať ďalší dôvod na radosť. Z hlavného mesta sa dostaneš do ďalšej dovolenkovej destinácie. Poletíš z Bratislavy.

Novú leteckú linku spúšťa cestovná kancelária flytoCanarias v spolupráci s dopravcom Galistair od 26. júna 2021. „Od konca júna rozširujeme svoju sieť letov aj na Slovensko. Lety každý týždeň z bratislavského letiska na Kanárske ostrovy budeme prevádzkovať lietadlami dopravcu Galistair, konkrétne Airbusom A320 s kapacitou 180 cestujúcich,“ oznámila španielska cestovná kancelária flytoCanarias.

Do hlavného mesta Las palmas sa z letiska M.R. Štefánika bude odlietať každú sobotu. Let trvá 5 hodín a 25 minút, dovolenkári odletia o tretej poobede a do cieľa dorazia o 19:25. V cene letenky je už zahrnutá aj batožina do 18 kíl.

Späť na Slovensko sa bude letieť tiež v sobotu, o 8:00 ráno. Z oboch krajín sa lieta raz za týždeň, preto je ponuka ideálna na týždňové alebo dvojtýždňové turnusy, podotýka Veronika Ševčíková, hovorkyňa letiska

Novinkou je možnosť pri kúpe letenky uhradiť len 50-eurový zálohový poplatok a zvyšok doplatiť najneskôr 7 dní pred odletom. Letenky si budete môcť zakúpiť priamo na stránkach cestovnej kancelárie či mailom.

Ak máš záujem o kompletný dovolenkový balíček, zájazd si môžeš kúpiť v cestovnej kancelárii.

Surfovanie aj oddych za dobrý peniaz

Dovolenka na Kanárskych ostrovoch láka aj možnosťou stráviť ju aktívne. Obľúbená je najmä horská turistika či vodné športy. Las Palmas je skvelým miestom, ak sa chceš naučiť surfovať. Na južnom konci mestskej pláže Las Canteras nájdeš viacero škôl aj požičovní. 

Linka sa spúšťa 26. júna a ponuku môžeš využiť každú sobotu do 30. októbra 2021. Kanárske ostrovy sú celoročne obľúbenou destináciou, známe sú aj pod menom ostrovy večnej jari. V lete nehrozia extrémne horúčavy a v zime nie je chladno, preto je ponuka atraktívna aj v jesenných mesiacoch.

Kanárske ostrovy sú síce vzdialené, no keďže patria Španielsku, nepotrebuješ tu ani pas. Pustia ťa s občianskym preukazom. Podľa nového semafora, ktorý navrhuje konzílium odborníkov, nebude po návrate zo Španielska povinná karanténa.

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

Na vstup do krajiny ti stačí PCR test, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Španielsko zatiaľ nespresnilo podmienky pre ľudí, ktorí sú očkovaní alebo prekonali koronavírus. Od 1. júla však má v celej EÚ platiť tzv. Green COVID pas, v ktorom budú uložené informácie o testoch, očkovaní aj prekonaní COVIDu. Od 7 júna Španielsko umožní voľný vstup do krajiny všetkým očkovaným cestujúcim, ktorí sú očkovaní ktoroukoľvek vakcínou schválenou EMA alebo WHO.

Zakázali fajčenie

Dávnejšie sme ťa informovali napríklad o tom, ako táto dovolenková destinácia bojovala s koronavírusom. Jedným zo spôsobov, ako zamedziť šíreniu nákazy bolo, že ľuďom zakázali fajčiť. 

„Fajčiť nebude povolené na otvorených priestranstvách, v davoch a na miestach, kde sa nedajú dodržiavať dostatočné odstupy,“ vyjadril sa ešte v auguste predseda kanárskej vlády Ángel Victor Torres. Ak sa teda chystáš vycestovať, riadne si preštuduj, aké opatrenia sú tam momentálne platné, aby si nebol prekvapený.

Zdroje: LetiskoBratislava, SITA, MZV

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK