Dovolenkové raje zakázali fajčenie, aby znížili šírenie koronavírusu

  • Kanárske ostrovy a Galícia zakazujú fajčenie v snahe znížiť šírenie koronavírusu
  • V Galícii zákaz platí od stredy polnoci, na ostrovoch začne platiť v piatok
kanarske ostrovy more plaz
Unsplash/Reiseuhu
  • Kanárske ostrovy a Galícia zakazujú fajčenie v snahe znížiť šírenie koronavírusu
  • V Galícii zákaz platí od stredy polnoci, na ostrovoch začne platiť v piatok

Kanárske ostrovy a Galícia sú prvými španielskymi autonómnymi regiónmi, ktoré zakázali fajčenie na verejnosti v snahe zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom. Informovala o tom v noci na piatok agentúra AFP.

V Galícii zákaz platí od stredy polnoci, na ostrovoch začne platiť v piatok.

Španielska epidemiologická spoločnosť už v júli varovala, že nakazení fajčiari spolu s dymom môžu vyfúknuť aj kvapôčky vírusu. Tvrdenie, že fajčenie na verejnosti môže zvýšiť rýchlosť prenosu nákazy, neskôr potvrdila aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

„Fajčiť nebude povolené na otvorených priestranstvách, v davoch a na miestach, kde sa nedajú dodržiavať dostatočné odstupy,“ vyjadril sa predseda kanárskej vlády Ángel Victor Torres.

Kanárske ostrovy taktiež zavedú povinné nosenie rúšok, uviedol regionálny premiér. Doteraz boli jediným autonómnym regiónom Španielska, kde takéto nariadenie neplatilo, priblížila agentúra.

Konzílium epidemiológov rozhodlo: Medzi oblasti, kam by Slováci nemali cestovať, zaradili aj Prahu

Tieto dva španielske regióny sú najmenej zasiahnuté pandémiou koronavírusu. Samotné Španielsko pritom eviduje najväčší počet prípadov nákazy koronavírusom v Európe – až 337 334.

 Regionálne vlády v ďalších 12 zo 17 španielskych autonómnych spoločenstiev taktiež zvažujú zavedenie rovnakého zákazu, píše španielsky denník El País.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech