Bratislavskú Železnú studničku čakajú zmeny. Väčší priestor dostanú cyklisti, bežci aj zvieratá

  • Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s Mestskými lesmi a občianskymi združeniami pracuje na príprave projektu revitalizácie Železnej studničky
  • Na svoje si prídu cyklisti, bežci aj ochrancovia zvierat
Železná studnička (wikimedia, Lure, Ilustračný obrázok (pexels.com)
Železná studnička (wikimedia, Lure, Ilustračný obrázok (pexels.com)
  • Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s Mestskými lesmi a občianskymi združeniami pracuje na príprave projektu revitalizácie Železnej studničky
  • Na svoje si prídu cyklisti, bežci aj ochrancovia zvierat

Pred pár dňami zverejnil primátor Bratislavy na svojej facebookovej stránke video, v ktorom rozoberá zmeny, aké by mali čakať Mestské lesy. Konkrétne hovoril hlavne o promenáde, ktorá vedie cez areál Železnej studničky a zdôrazňuje to, že magistrát sa v budúcnosti plánuje o mestskú prírodu viac starať.

„Pred mesiacom som sa stretol s kolegyňami a kolegami z bratislavských Mestských lesov, aby sme prediskutovali možnosti zlepšenia jedného z najväčších vstupov do mojich a verím, že aj našich milovaných Karpát. Prešli sme si celú promenádu bratislavského lesoparku a diskutovali o riešeniach a vylepšeniach. Máme jasnú predstavu toho, ako mnohé dôležité súčasti, ale aj ich detaily vieme zlepšiť,“ vyjadril sa M. Vallo.

Zlepšíme promenádu bratislavského lesoparku

ZLEPŠÍME PROMENÁDU BRATISLAVSKÉHO LESOPARKUPred mesiacom som sa stretol s kolegyňami a kolegami z bratislavských Mestských lesov, aby sme prediskutovali možnosti zlepšenia jedného z najväčších vstupov do mojich a verím, že aj našich milovaných Karpát. Prešli sme si celú promenádu bratislavského lesoparku a diskutovali o riešeniach a vylepšeniach. Máme jasnú predstavu toho, ako mnohé dôležité súčasti, ale aj ich detaily vieme zlepšiť. Teší ma, že za šéfa organizácie Mestské lesy bol mestským zastupiteľstvom zvolený Matej Dobšovič a držím mu palce s realizáciou našich plánov.Zeleň je veľká téma a môžem povedať, že máme šikovný tím, ktorý sa o naše lesy stará. O plánovaných zmenách vás budeme naďalej vopred informovať. 🌲

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Montag, 1. Juli 2019

Podľa slov hovorcu mesta Bratislavy Petra Bublu má ísť hneď o viacero zmien, ktoré sa dotknú funkcií celej Železnej studničky. Ako uviedol pre Startitup, zámerom nových plánov mesta je komplexne opraviť existujúcu promenádu od Vojenskej nemocnice po Železnú studničku a predĺžiť ju v kúpeľno-rekreačnom charaktere až po Snežienku, kde sa nachádza spodná stanica lanovky. Na tomto úseku by malo byť tiež doplnené verejné osvetlenie.

Na svoje by si mali prísť bežci aj cyklisti, keďže magistrát chce ich priestor v lesoparku zväčšiť. Ochrancov zvierat zase poteší  podchod pre jarnú migráciu žiab k rybníkom. „Drobné zmeny budú smerovať k zvýšeniu kvality rekreácie a musia maximálne rešpektovať prírodný charakter oblasti tak, aby bol zachovaný kľudný, prírodný charakter, čo je dôvod, pre ktorý tam návštevníci chodia,“ ozrejmil Bubla.

Celý projekt je zatiaľ iba v začiatkoch a zastrešuje ho Metropolitný inštitút Bratislava v spolupráci s Mestskými lesmi a občianskymi združeniami. Momentálne zbierajú podklady na zadanie súťaže návrhov. Konkrétne termíny a náklady nie sú v tejto chvíli ešte vyčíslené.

Zdroj: Facebook Matúš Vallo má rád Bratislavu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK