Bratislavský dopravný podnik zháňa revízorov. Láka na super plat a benefity, aké sa len tak nevidia

  • DPB Bratislava potrebuje nových revízorov
  • Ponúka veľmi lákavý plat a mnoho benefitov
  • Musíš ovládať angličtinu alebo nemčinu
Električka MHD Bratislavy. Prepravný lístok DPB.
TASR/Dano Veselský, Michal Svítok
  • DPB Bratislava potrebuje nových revízorov
  • Ponúka veľmi lákavý plat a mnoho benefitov
  • Musíš ovládať angličtinu alebo nemčinu

Ak si počas posledných dní využíval služby bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD), mohol si si v autobusoch či električkách všimnúť plagáty s ponukou práce. Dopravný podnik Bratislava (DPB) totiž zháňa nových revízorov a ľudí lákajú skutočne zaujímavým platom.

Pri pohľade na pracovnú ponuku na webe DPB či portáli Profesia ti do očí udrie suma 1 900 eur. A skutočne ide o ponúkaný priemerný plat. Prepravní kontrolóri totiž ročne vyzbierajú milión eur a z tejto sumy získavajú prémie. Základná časť ponúkanej mzdy pritom dosahuje len 700 eur.

Z čoho sa teda plat skladá a čo potrebuješ ovládať?

Budeš kontrolovať dodržiavanie pravidiel

Revízori v Bratislave, ako aj iných mestách, majú za úlohu kontrolovať dodržiavanie pravidiel prepravného poriadku pri cestovaní v MHD. Nejde len o dohliadanie nad platnosťou cestovných lístkov, ale aj o revíziu taríf. DPB v inzeráte píše, že kontrolóri tak prispievajú k udržiavaniu poriadku a kvality v dopravných prostriedkoch.

Do pracovnej náplne revízorov spadá aj overovanie funkčnosti zariadení pre označovanie lístkov. Taktiež monitorujú bezpečnosť a komfort prepravy cestujúcich.

Kontrolór má právo a povinnosť uplatňovať sankcie voči osobám, ktoré porušujú prepravný poriadok. Taktiež musí cestujúcich, ktorí nerešpektujú pravidla prepravného poriadku, poučiť a vysvetliť im nutnosť dodržiavania predpisov v MHD.

Musíš ovládať jazyky a byť schopný príjemne vystupovať

Dopravný podnik Bratislava zdôrazňuje, že pri revízoroch je dôležité, aby pri komunikácii s cestujúcimi dokázali príjemne vystupovať. To však musia skombinovať s primerane asertívnou komunikáciou.

V práci môže kontrolór naraziť aj na náročnejšie až konfliktné situácie, no mal by byť v takom prípade rozvážny. DPB zdôrazňuje, že uchádzačom o pozíciu nesmie chýbať odolnosť voči stresu, zvládanie svojich emócií a schopnosť kriticky myslieť.

„Nevyhnutným predpokladom je dodržiavanie etického správania voči cestujúcim, mať prirodzenú autoritu a rešpekt,“ píše sa v inzeráte.

Okrem toho musíš získať prehľad o cestovných lístkoch a nastavených pravidlách DPB, mal by si zvládať časovú organizáciu a pripraviť sa na prácu v teréne, respektíve priamo v dopravných prostriedkoch.

Poslednou podmienkou sú jazykové znalosti. Konkrétne DPB požaduje, aby bol uchádzač schopný mierne pokročilej komunikácie v angličtine alebo v nemčine, a teda na úrovni B1.

Revízori dostávajú skutočne lákavé prémie a benefity

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: DPB, Profesia, Instagram/Dopravný Podnik Bratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá