Bratislavský downtown doplní budova s ohurujúcimi výhľadmi. Do mesta prinesie inšpiratívne prostredie a zeleň

  • Administratívny projekt The Mill, ktorý vyrastá na rozvíjajúcom sa bulvári Mlynské Nivy, odhaľuje nové detaily
  • Okrem modernej lokality a pešej dostupnosti do centra ho bude charakterizovať metropolitný dizajn, terasy a ohromujúce výhľady na bratislavské centrum mesta
pjimage – 2021-12-21T141616.589
Immocap
  • Administratívny projekt The Mill, ktorý vyrastá na rozvíjajúcom sa bulvári Mlynské Nivy, odhaľuje nové detaily
  • Okrem modernej lokality a pešej dostupnosti do centra ho bude charakterizovať metropolitný dizajn, terasy a ohromujúce výhľady na bratislavské centrum mesta

Administratívny projekt The Mill, ktorý buduje spoločnosť Immocap vo vyhľadávanej lokalite novovznikajúceho bulváru Mlynské Nivy má tvar písmena T, ktorý predstavuje dve prepojené budovy – nižšiu s 12-timi nadzemnými podlažiami a vyššiu so 17-podlažiami a dokopy poskytne prenajímateľnú plochu 25 000 štvorcových metrov.

The Mill prepojí Mlynské Nivy s centrom mesta, ktoré je vzdialené v pešej dostupnosti. Námestie, ktoré vznikne pred hlavným vstupom do budovy orientovaným do ulice Plynárenská, zároveň zabezpečí komfortné, architektonicky ucelené prostredie pre oddych zamestnancov a skvalitní verejný priestor v lokalite s už existujúcimi administratívnymi komplexmi.

Nájomníci si zároveň budú môcť užívať výhľady z vonkajších terás na horných poschodiach, ktoré budú prispôsobené na rôzne firemné či komunitné aktivity. V interiéroch projekt využíva najmodernejší dizajn, ktorý má budúcim nájomcom poskytnúť čo najväčšiu flexibilitu a pohodlie v práci.

V odkaze na niekdajšiu priemyselnú zónu využíva otvorené podhľady v industriálnom štýle a otvorené dispozície, ktoré si nájomníci môžu prispôsobiť svojim individuálnym potrebám.

zdroj: Immocap

Inšpiratívne prostredie

Ako uvádza generálny riaditeľ spoločnosti Immocap Martin Šramko, v tejto fáze výstavby ešte nie je vidieť, čo bude na tomto frekventovanom mieste stáť. 

„Preto sme radi, že môžeme verejnosti priniesť ďalšie zo série vizualizácií podoby The Mill. Chceli sme v nich ukázať najmä to, ako projekt spolupracuje s okolím, ktoré dotvára a dáva mu nový, ucelený ráz,“ vysvetľuje.

Dodáva, že projekt je pripravený prispôsobiť sa svojim nájomcom a že poskytne im inšpiratívne prostredie na prácu v dobrej lokalite. 

zdroj: Immocap

Ukončenie výstavby je naplánované na rok 2023 a okrem prívlastkov ako zelený a anti-covidový bude jeho pridanou hodnotou aj rozšírenie zelene a stromov v okolí budovy, výstavba nových chodníkov, ale aj komplexné cyklistické zázemie či škôlka pre 100 detí.

Architektonický návrh budovy vzišiel z medzinárodnej súťaže, ktorej víťazom sa stal ateliér DKLN architects. Na projekte spolupracuje so spoločnosťou Obermeyer Helika. Na príprave nových vizualizácií spoločnosť Immocap spolupracovala s prestížnym nemeckým štúdiom Bloomimages.

Zdroj: Immocap

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá