Bratislavský hokejový klub končí. Hovoria o „štvavej kampani“ voči očnej klinike, ktorá mala zapríčiniť koniec

  • Klub o tom informoval na sociálnej sieti
  • Koniec pôsobenia klubu potvrdil aj jeden z hráčov
ivo ďurkovič
TASR/Michal Svítok
  • Klub o tom informoval na sociálnej sieti
  • Koniec pôsobenia klubu potvrdil aj jeden z hráčov

Bratislavský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals končí. Informovali o tom na sociálnej sieti.

„Pred pár týždňami sa však spustila negatívna mediálna antikampaň, ktorej cieľom je zdiskreditovať značku iClinic a jej viacerých lekárov. Klub do poslednej chvíle veril v zvrat situácie, ale chce byť voči lige korektný,“ píše klub v stanovisku

Ukončenie pôsobenia klubu potvrdil aj jeden z hráčov.

„Môžem potvrdiť, že od stredy je definitívny koniec,“ povedal Faith, ktorý mal obliekať dres klubu v sezóne 2022/2023. Faith si tak po MS do 20 rokov, ktoré sa v kanadskom Edmontone budú konať v netradičnom termíne (9. až 20. augusta), musí hľadať nový klub.

Ako to bude so zmluvami, to ešte v tejto chvíli neviem povedať. Momentálne ideme do Edmontonu na MS, to môže tiež pomôcť. Koniec prišiel v nešťastnom dátume, no dúfam že sa niečo rozumné nájde,“ dodal 20-ročný krídelník. Píše Teraz.sk.

„To, že Capitals má problém, som vedel už dlhšie, keďže som sa o to zaujímal. Mal prísť nový tréner, ktorý bol s nami v kontakte a bol k nám úprimný, takisto aj pán Draisaitl mi viackrát telefonoval. No dúfal som, že sa to vyrieši. Definitívny koniec prišiel len teraz, čiže nič zlé si nedovolím povedať, aby ma to neskôr možno nemrzelo,“ dodáva mladý hráč.

Sťažovali sa mnohí pacienti

Približne pred mesiacom informoval denník SME o viacerých pacientoch, ktorí mali problém so súkromnou očnou klinikou iClinic.

O svojej skúsenosti sa s denníkom podelila slovenská herečka Michaela Szöcsová, ktorá zákrok absolvovala v laserovom centre Cornea pri Apollo Business centre na Prievozskej ulici v Bratislave.

Toto centrum spadá pod očnú kliniku iClinic a meno jej majiteľa sa spája so šéfom hokejového klubu Bratislava Capitals a zároveň lekárom Ivom Ďurkovičom. 

Ako uviedla herečka, cieľom operácie bolo zbaviť ju dioptrií. O svojom nepríjemnou zážitku, ktorý ju takmer obral o zrak, sa rozhodla hovoriť až po 3 rokoch. Herečka vysvetlila, že problém jej robilo akékoľvek svetlo, dokonca aj denný svit. V dôsledku toho bola nútená stráviť dlhé týždne v posteli v tme a so zatvorenými očami. 

Na celej situácii je najsmutnejšie to, že herečka nie je jediná, kto má s konkrétnou klinikou problémy. Denník SME našiel ďalších 7 bývalých pacientov kliniky, ktorí sa vyjadrili, že ich podnety rieši buď polícia, alebo Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Na kliniku dokonca niektorí podali trestné oznámenia.

Video je podľa kliniky postavené na emóciách

Na vyjadrenie očnej kliniky iClinic nebolo potrebné dlho čakať. Uverejnila ho na sociálnej sieti s tým, že článok je tendenčný a účelovo selektuje negatívne informácie o operáciách na klinike. 

„Tie nezodpovedajú skutočnosti, pretože čitateľovi ponúkajú iba skreslenú a subjektívnu interpretáciu, špekulácie a domnienky,“ uvádza klinika.

Fakty, ktoré by mali svedčiť v prospech kliniky, sú podľa stanoviska denníkom SME zamlčané. „Väčšinu článku a celé video postavil na emóciách, ktorými hrubo manipuluje verejnú mienku.“

V stanovisku sa tiež píše, že celý kolektív kliniky pozostávajúci z kvalifikovaných odborníkov a členov mnohých zahraničných oftalmologických spoločností a ďalších nemedicínskych zamestnancov je hlboko znepokojený. 

Zdroje: Facebook, SME, Teraz.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá