Bratislavský Istropolis na Trnavskom mýte zrovnajú so zemou. Vieme, ako bude vyzerať nová zóna

  • V prvej polovici januára 2022 začne developer s montážou stavebného oplotenia okolo bývalého Domu odborov
  • Immocap má k dispozícii právoplatné rozhodnutie Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto o odstránení existujúceho objektu
Nový Istropolis
Immocap
  • V prvej polovici januára 2022 začne developer s montážou stavebného oplotenia okolo bývalého Domu odborov
  • Immocap má k dispozícii právoplatné rozhodnutie Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto o odstránení existujúceho objektu

Spoločnosť Immocap intenzívne pokračuje v prácach na ďalšej fáze pretvorenia zanedbanej zóny v okolí Domu odborov na vitálnu mestskú štvrť Nový Istropolis. Developer už má k dispozícii právoplatné rozhodnutie Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto o odstránení existujúceho objektu.

Spoločnosť zároveň potvrdila, že na mieste plánuje vytvoriť nový, živý priestor pre bývanie, prácu, trávenie voľného času a zachová aj kultúrno-spoločenskú funkciu.

„Na príprave projektu pracujeme viac ako 4 roky, zorganizovali sme veľkú medzinárodnú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stali renomované holandské ataliéry KCAP a Cityförster. Sme hrdí, že na Trnavské mýto prinášame projekt, ktorý zásadne zlepší život Bratislavčanov v mnohých ohľadoch,“ vraví CEO spoločnosti Immocap, Martin Šramko.

zdroj: Immocap

Immocap začne v prvej polovici januára 2022 s montážou stavebného oplotenia okolo bývalého Domu odborov, ktoré okrem štandardnej funkcie poslúži aj ako komunikačný prostriedok s verejnosťou. V tejto fáze sa tiež začne s prvými prácami na fasáde a demontovaním mramorového obkladu.

Ako investor už na začiatku prisľúbil, tento obklad šetrne uskladní, aby bol pripravený na opätovné použitie priamo v Novom Istropolise, ale v prípade záujmu aj pre mestské či štátne organizácie.

Rovnako zodpovedne sa Immocap postavil aj k umeleckým dielam a artefaktom, ktoré v spolupráci s expertnou firmou pred časom uložil v špeciálnom sklade a plánuje ich umiestniť v novom projekte.

zdroj: Immocap

Kultúra bude zachovaná

Lokalitu Trnavského mýta a projekt Nový Istropolis považuje spoločnosť Immocap, aj vďaka skvelej dopravnej dostupnosti a súladu s územným plánom mesta, za najvhodnejšiu alternatívu pre vznik Národného kultúrno-kongresového centra (NKKC).

Developer je pripravený kultúrno-spoločenskú funkciu na mieste zachovať aj v prípade, že štát o spoluprácu neprejaví záujem.

Ako dodáva Šramko, developer ponúkol štátu a Občianskemu združeniu za NKKC spolufinancovanie vlastnými zdrojmi vo výške 15,6 milióna EUR, vrátane poskytnutia pozemku, ako aj vkladom zahraničného a vlastného know-how.

zdroj: Immocap

„Immocap nemá záujem byť prijímateľom štátnej pomoci na výstavbu NKKC, pretože tým je podľa uznesenia vlády Občianske združenie NKKC. Máme záujem o dialóg s predstaviteľmi štátu aj s NKKC, pretože veríme, že kultúrno-spoločenská časť projektu v Novom Istropolise je niečo, čo sa môže podariť vybudovať na Slovensku raz za 100 rokov,“ uvádza.

Tvrdí, že takýto projekt je obrovským prínosom nie len pre Bratislavu, ale aj celé Slovensko

zdroj: Immocap

„V prípade, ak štát o takúto formu spolupráce neprejaví záujem, budeme hľadať iné možnosti financovania alebo úpravy kultúrnej časti projektu tak, aby bola zachovaná kultúra a zároveň to bolo financovateľné zo súkromného kapitálu,“ uzatvára s tým, že developer splní zachovanie kultúry v Novom Istropolise, čo potvrdil aj zmluvným záväzkom voči mestskej časti Nové Mesto.

Zdroj: Immocap

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá