Bratislavský kraj dostane užitočnú aplikáciu. Poteší najmä motoristov

  • V novej aplikácii sa vodiči dostanú k informáciám o rekonštrukciách, uzávierkach či hotových úsekoch
  • Dozvedia sa napríklad aj to, kde sa rekonštruuje, ale aj ako dlho to bude trvať
BeFunky-collage-3
TASR-Jaroslav Novák/bsk.sk
  • V novej aplikácii sa vodiči dostanú k informáciám o rekonštrukciách, uzávierkach či hotových úsekoch
  • Dozvedia sa napríklad aj to, kde sa rekonštruuje, ale aj ako dlho to bude trvať

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) prichádza s novou webovou aplikáciou, ktorá motoristom poskytne prehľad o regionálnych cestách v kraji. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

V novej aplikácii sa vodiči dostanú k informáciám o rekonštrukciách, uzávierkach či hotových úsekoch regionálnych ciest. Aplikáciu si môžu motoristi stiahnuť na webovej stránke kraja.

„V aplikácii sú tmavomodrou farbou zvýraznené cesty druhej triedy, svetlomodrou cesty tretej triedy, žltá zobrazuje aktuálne rekonštrukcie a zelená úseky a objekty, kde bola už rekonštrukcia ukončená. Občania ako i inštitúcie tak majú prehľad o cestnej doprave na jednom mieste,“ popísal predseda BSK Juraj Droba.

zdroj: printscreen/bsk.sk

Prostredníctvom webovej aplikácie sa motoristi dozvedia nielen to, kde sa rekonštruuje, ale aj ako dlho to bude trvať. „Používatelia môžu v aplikácii vyhľadávať, zväčšovať či zmenšovať mapy, ale aj vyberať si objekty na základe rôznych kritérií,“ vysvetlila Forman.

Cesty, ktoré už sú po rekonštrukcii, spracovali od decembra 2017, aplikáciu budú pravidelne aktualizovať. Kraj má v pláne pridať do webovej aplikácie aj informáciu o tom, ktoré úseky budú rekonštruovať v budúcnosti.

Aplikácia pre cestujúcich MHD

Pre tých, ktorí auto vymenia za mestskú hromadnú dopravu Bratislava len pred pár dňami predstavila aplikáciu, ktorá pomôže získať užitočné informácie o MHD. Vďaka aplikácii sa dozvieš napríklad aktuálne odchody spojov, ale aj to, či autobus alebo električka má nejaké meškanie. K dispozícii je taktiež aj mapa zobrazujúca stanice Slovnaft bicyklov, spolu s informáciami o ich obsadenosti.

Čítaj viac TU>>Bratislava chystá užitočnú dopravnú appku, vďaka ktorej zistíš, či tvoj spoj mešká

Momentálne je však aplikácia len v testovacej verzii a hlavné mesto preto vyzýva občanov, aby sa zapojili do testovania a pomohli tak doladiť posledné detaily. Aplikáciu môžeš otestovať cez stránku nezmeskajto.sk.

Zdroje: SITA, nezmeskajto.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech