Bratislavský podnik hviezdi v najnovšom rebríčku TOP pizzerií v Európe za rok 2024. Tu sa oplatí najesť

  • Prestížny rebríček 50 Top Pizza Europa 2024 má finálnu podobu
  • Umiestnili sa v ňom len najlepšie pizzerie na starom kontinente s výnimkou Talianska
najlepšia pizza v Európe, Napoli on the Road, na snímke jej tím a dve pizze na stole
Napoli on the Road
  • Prestížny rebríček 50 Top Pizza Europa 2024 má finálnu podobu
  • Umiestnili sa v ňom len najlepšie pizzerie na starom kontinente s výnimkou Talianska

Výsledky súťaže priniesli prekvapujúce výsledky a oslavovali tých najlepších v tomto remesle.

Absolútnym víťazom a najlepšou pizzeriou v celej Európe pre rok 2024 sa stala „Napoli on the Road“ v Londýne.

Tento úspech je o to významnejší, že pizzeria Micheleho Pascarellu už v minulom roku získala ocenenie Pizza Maker of the Year in the World 2023. Jej jedinečné pizze a výnimočný prístup k tradičným receptom si získali srdcia poroty aj širokej verejnosti.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Napoli on the road (@napoli_on_the_road)

Na druhom mieste sa umiestnila „Sartoria Panatieri“ v Barcelone, ktorú vedú Rafa Panatieri a Jorge Sastre. Títo majitelia museli po minuloročnom víťazstve ustúpiť zo svojej vedúcej pozície, no aj tak si udržali vysoký štandard kvality a originality.

Tretie miesto patrí „Via Toledo Enopizzeria“ vo Viedni, ktorú vedie Francesco Calò. Táto pizzeria tiež získala ocenenie Pizza of the Year 2024 – Latteria Sorrentina Award so svojou pizze Nero di Marinara.

Štvrtú priečku obsadila ďalšia londýnska pizzeria, „50 Kalò“ od Cira Salva. Piata pozícia patrí „Baldoria“ v Madride, kde pôsobí Ciro Cristiano, ktorý si odniesol aj cenu za Best Pasta Proposal 2024 – Pastificio Di Martino Award.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 50 KALÒ di CIRO SALVO 🇬🇧 (@50kalolondon)

Šieste miesto získala „Pizza Zulu“ v nemeckom Fürthe pod vedením Gaspare Squitieriho. Na siedmom mieste sa umiestnila „IMperfetto“ vo francúzskom Puteaux, ktorú spravujú Simone Lombardi a pizza majster Tonino Cogliano.

Ôsma pozícia patrí „nNea“ v Amsterdame pod vedením Vincenza Onnemba. Deviate miesto obsadila „La Balmesina“ v Barcelone, ktorú vedú Massimo Morbi a Alessandro Zangrossi. Desiatu pozíciu získala pizzeria „Fratelli Figurato“ v Madride, spravovaná Riccardom a Vittoriom Figurato.

Medzi ďalšími ocenenými pizzeriami vyčnieva „Stile Napoletano“ v anglickom Chestere, ktorá získala New Entry of the Year 2024 – Solania Award.

Zelenú pečať udržateľnosti, Green Oven 2024 – Goeldlin award, získali tri pizzerie: Sartoria Panatieri v Barcelone, Bæst v Kodani a MO de Movimiento v Madride.

Najviac pizzerií v rebríčku má Španielsko so 39 pizzeriami, nasleduje Francúzsko s 21 a Nemecko so 17.

Svojho zástupcu v rebríčku má aj Slovensko. Konkrétne na 36. mieste sa umiestnila Sapori Italiani U Taliana.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa The Best Pizza (@top100pizza)

Rozhodli o tom inšpektori, ktorí tajne chodili po celej Európe. Hodnotenie inšpekcie na margo podniku Sapori Italiani znie nasledovne:

„Kúsok Talianska sa tu určite nájde ako v štýle varenia, tak aj v bohatom košíku použitých surovín. Je tu veľký kus Neapola, zobrazený prostredníctvom klasickej pizze v neapolskom štýle, ale je tu aj nádherný gastronomický príbeh o Sardínii. Tú vytvoril pizzaiolo a šéfkuchár Andrea Ena, ktorý sa v kuchyni určite vyzná.“

„Vidno to na jeho otvorenej, usmievavej tvári, ktorá si cení svoje korene, a je tiež veľmi zručný v komunikácii svojich myšlienok. Konečný výsledok je všeobjímajúci: reštaurácia, bar, pizzeria, lahôdky, s veľkou sledovanosťou na sociálnych sieťach a segmentoch v televízii. V každom aspekte sa varenie a komunikácia efektívne integrujú a slúžia verejnosti s chuťou a ľahkosťou, či už pri stole, v jedálni alebo pred obrazovkou.“

Pizzu si tu môžeš objednať za 7,90 no aj za 19,50 eur.

Oplatí sa tiež spomenúť, že najlepších 20 pizzerií v rebríčku 50 Top Pizza Europa 2024 sa automaticky kvalifikuje medzi 100 najlepších pizzerií na svete. Títo víťazi sa opäť stretnú 10. septembra v Teatro Mercadante v Neapole na 50 Top Pizza World 2024.

Najbližšie podujatie 50 Top Pizza 2024 sa uskutoční 25. júna v New Yorku v West Edge v Chelsea Market, kde budú vyhlásené najlepšie pizzerie v USA pre rok 2024.

Zdroj:  50 Top Pizza Europa 2024

Najnovšie videá

Trendové videá