Bratislavu už v apríli ovládne WordPress

  • Vedel si, že aktuálne viac ako 26 % webov po celom svete využíva platformu WordPress? Koniec koncov, niet sa ani čo čudovať. S týmto open-source systémom si zariadiš komplet blog, biznis web alebo osobné portfólio.
bacover
pixabay.com/facebook.com/WordPress.sk
  • Vedel si, že aktuálne viac ako 26 % webov po celom svete využíva platformu WordPress? Koniec koncov, niet sa ani čo čudovať. S týmto open-source systémom si zariadiš komplet blog, biznis web alebo osobné portfólio.

Každý dňom pritom pribudne niekoľko nových modulov a tém, z ktorých si má  každý možnosť vybrať niečo, čo uspokojí jeho predstavy. Na vývoji webového systému, ktorý mnohým z nás uľahčuje prácu a život, stoja stovky dobrovoľníkov. Tí sa rok, čo rok stretávajú na takzvaných WordCapoch, kde nadväzujú nové kontakty, delia sa o nápady a spoločne budujú platformu, ktorú si obľúbili ľudia po celom svete.

Vo svete už prebehlo viac ako 550 WordCamp, v 203 mestách, 48 krajinách a na 6 kontinentoch. Na Slovensku sa bude konať po šiestykrát. Celá akcia bude prebiehať v priestoroch Ekonomickej univerzity a ponúkne návštevníkom celkom 14 prednášok.

zdroj:pixabay.com

Konferencia bude rozdelená do dvoch súčasne bežiacich sérií prednášok:

  1. Ak patríš medzi bežných používateľov, venuješ sa blogovaniu, si redaktor, správca alebo príležitostný používateľ, určite si veľa odnesieš z prvej série prednášok. Ak ťa nebaví pozerať tutoriály na youtube a máš ohľadom vývoja tvojho webu nejaké otázky, určite sa tu zastav. Práve na prednáškach ako sú tieto, získaš dôležité „insighty“ od tých najpovolanejších ľudí z tejto oblasti.
  1. Druhá séria prednášok bude osožná predovšetkým pre developerov. V jednotlivých témach sa pôjde viac do hĺbky, preto si prídu na svoje programátori alebo pokročilí užívatelia, ktorým nestačí len nainštalovať nový modul.zdroj:facebook.com/WordPress.sk

Témy prednášok budú rôznorodé ako napr. marketing, blogovanie, tvorba webových stránok, či programovanie. Tak, aby si každý, či už bežný užívateľ alebo profesionál, našiel to, čo ho zaujíma.

Prednášky však nie sú to jediné, prečo sa sem oplatí prísť. Zúčastniť sa budeš môcť odborných workshopov, priestor bude samozrejme aj na networkovanie v oddychových zónach. V dnešnej dobe sú kontakty všetko. Čím viac ľudí poznáš, tým viac dverí sa ti môže v živote otvoriť a ďalej z nich môžeš ťažiť. Práve WordCamp je ideálnym miestom na spoznanie tých správnych ľudí, či už zástupcov partnerov hostingových firiem alebo developerských štúdií.

 

Chceme okrem kvalitných prednášok poskytnúť možnosť stretnúť sa s ostatnými ľuďmi z komunity a porozprávať sa s nimi,“ hovorí Ján Bočínec. „To je vlastne aj vec, čo mám na WordCampe najradšej. Vidieť konečne naživo ľudí, s ktorými spolupracujem a komunikujem v online svete. Povymieňať si skúsenosti a zážitky a nakoniec si s nimi dať „zopár“ drinkov na afterke.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech