Bratské štáty držia spolu: Slováci a Česi bez testu a karantény, ak to stihnú do 48 hodín

  • Vyjadril sa tak premiér Matovič na sociálnej sieti
  • Volal s českým premiérom
AktualneSIU
  • Vyjadril sa tak premiér Matovič na sociálnej sieti
  • Volal s českým premiérom

Slovensku sa v boji s koronou naďalej darí a momentálne zbierame ovocie. Premiér Igor Matovič opäť avizoval uvoľnenie opatrení, všetko by malo byť v platnosti v stredu. Konkrétne sme sa všetkému, čo sa mení, venovali v tomto článku.

Novinkou je, že Slováci môžu ísť do 8 krajín až na 48 hodín bez toho, aby museli ísť do karantény a nepotrebujú ani test. Ide o Rakúsko, Česko, Maďarsko, Poľsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko a Švajčiarsko. Zároveň majú občania týchto 8 krajín povolený vstup na Slovensko na 48 hodín.

Premiér len pár hodín po tlačovke prichádza s ďalšou skvelou správou, na sociálnej sieti ju nazval „ČESKO-SLOVENSKO revival“. Zavolal si s českým premiérom Andrejom Babišom a ľuďom oznámil ďalšiu skvelú správu.

„Práve som dovolal s Andrejom Babišom,.. a výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény,“ napísal a na konci statusu dal vlajky štát a VL, čo má pravdepodobne značiť veľkú lásku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech