Británia ukončí predaj dieselových a hybridných motorov. Aká bude situácia u nás?

  • Obmedzenie alebo dokonca zákaz predaja napríklad dieselových automobilov sa zatiaľ na Slovensku nechystá
  • Slováci sa takýchto zmien podľa rezortu hospodárstva zatiaľ báť nemusia
BeFunky-collage
TASR
  • Obmedzenie alebo dokonca zákaz predaja napríklad dieselových automobilov sa zatiaľ na Slovensku nechystá
  • Slováci sa takýchto zmien podľa rezortu hospodárstva zatiaľ báť nemusia

Obmedzenie alebo dokonca zákaz predaja napríklad dieselových automobilov sa zatiaľ na Slovensku nechystá. Britský minister dopravy Grant Shapps pritom tento týždeň uviedol, že britská vláda chce do roku 2035 ukončiť predaj nových dieselových, benzínových a hybridných vozidiel.

Slováci sa takýchto zmien zatiaľ báť nemusia. „Ministerstvo hospodárstva SR v súčasnosti neplánuje takéto obmedzenia ani zákazy,“ uviedol pre agentúru SITA rezort hospodárstva.

zdroj: TASR

V Británii len elektromobily alebo vodíkové autá

Britskí spotrebitelia si v prípade schválenia zmeny budú môcť vybrať iba medzi elektrickými a vodíkovými autami. Podľa najnovších údajov britského Združenia výrobcov a predajcov motorových automobilov stúpli vlani registrácie elektrických vozidiel vo Veľkej Británii na 37 850. Medziročne ide o 144-percentný nárast.

Viac čítaj TU>>Autá na fosílne palivá v tejto krajine o pár rokov nekúpiš, plánujú úplny zákaz

Na Slovensku sa v minulom roku predalo 165 nových osobných elektromobilov. Podiel tohto typu áut na celkových registráciách osobných automobilov tak predstavoval 0,16 %. Rok predtým predaj atakoval 300 kusov a v roku 2017 mierne prekročil 200.

Trh s elektromobilmi by mali v tomto roku rozhýbať dotácie, ktoré štát na kúpu ekologických vozidiel rozdával v uplynulom roku. Záujemcovia si rezervovali dotáciu na 786 ekologických automobilov prostredníctvom 668 žiadostí.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech