Otrasné vraždy, ktoré otriasli Slovenskom: Brutálne škrtenie za zatvorenými dverami aj streľba do náhodných ľudí

  • Médiami často rezonujú otrasné prípady vrážd, ktoré sa odohrali na Slovensku
  • Niektoré sa podarilo vyriešiť, no iné sú ešte dnes záhadou
harmanova streľba
TASR/Štefan Puškáš
  • Médiami často rezonujú otrasné prípady vrážd, ktoré sa odohrali na Slovensku
  • Niektoré sa podarilo vyriešiť, no iné sú ešte dnes záhadou

Na Slovensku dochádza aj dnes k mnohým vraždám, za ktorými stoja väčšinou osoby so psychickými poruchami. Občas k takémuto skutku však stačí iba žiarlivosť alebo zvedavosť. 

článku týkajúcom sa najbrutálnejších vrážd moderného Slovenska sme sa venovali vražde taxikára z Liptovského Mikuláša, poliatiu kyselinou mladej ženy z Nových Zámkov, ktorá neskôr zraneniam podľahla, a dobodaniu študenta Daniela Tupého.

zdroj: Unsplash/Fotografierende

1. Ladislav Hojer a jeho zvrátený životopis

Tento mladý muž z bývalého Československa spáchal také zverstvá, že sa policajtom priznal písomne, keďže sa za ne hanbil. Na jeho psychike sa podpísalo nesmierne náročné detstvo.

Otec mu zomrel na rakovinu, keď bol malý. Jeho matka sa síce opäť vydala, no o pár rokov si rakovina vzala aj ju. Nevlastný otec sa odsťahoval a Ladislav tak ostal bývať v byte so svojím bratom.

Navštevoval špeciálnu školu a keď ju ukončil, vyučil sa za sklenára. Aj napriek tomu, že jeho IQ bolo „len“ 88, patril medzi priemerných žiakov. Nemal však žiadnych kamarátov a viedol samotársky život. 

Svoju prvú vraždu spáchal, keď mal 20 rokov. Jeho obeťou bola 29-ročná Eva, ktorá sa mala stretnúť so svojím milencom. Ladislav jej však plány prekazil. Ženu zrazil k zemi a jej nevládne telo odtiahol do neďalekých kríkov. Ženu sexuálne nezneužil, no do jej odhalených genitálií napchal žihľavu.

zdroj: Facebook/Ladislav Hojer

Druhá vražda sa odohrala dva roky po tej prvej. 25-ročnú Ivonu zbadal počas nastupovania do vlaku. Počkal si, kým išla na toaletu, a následne ju zaškrtil.

V tom istom roku zavraždil neďaleko Košíc aj neznámu ženu. Počas toho, ako ju škrtil, sa vzrušil natoľko, že ejakuloval. Potom už o ženu nemal záujem, tak jej telo zaťažil kameňom a hodil do Ružínskej nádrže. S mŕtvolou si ešte zaplával.

Obeťou najbrutálnejšej vraždy bola len 18-ročná študentka. Najprv sa s mladou Ivanou snažil nadviazať obyčajný kontakt, no dievča sa zľaklo a dalo sa na útek. Hojer ju veľmi rýchlo dobehol a odtiahol do neďalekého parku, v ktorom sa ju snažil znásilniť. Dievča nakoniec dobodal nožom a jej smrť si poistil uškrtením.

Aby toho nebolo málo, dievčaťu odrezal obidva prsníky a prirodzenie, ktoré si vzal ako suvenír v igelitovej taške. Po týždni mu tieto „suveníry“ doma začali prekážať, a preto ich uvaril a pokúsil sa zjesť s chlebom a horčicou. Vraj mu to nechutilo, a tak zvyšky spláchol do záchoda. 

Poslednou obeťou psychopata bola 51-ročná Anna, ktorú zaživa znásilnil a zaškrtil pančuchou. Vražda pôvodne nebola v pláne, no Hojer sa zľakol, že ho obeť dokáže identifikovať. Cieľom bolo zabrániť tomu. 

Priznanie prostredníctvom listu

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Kriminalistika.eu, iDnes, Fdb.cz, Pluska.sk, Bratislavské noviny, SME, Teraz.sk, Pluska.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá