Bubo láka ľudí na nezvyčajnú dovolenku, karanténu a testy na COVID-19 ti preplatia

  • Momentálne žijeme v dobe, keď viac ako inokedy platí príslovie v zdravom tele zdravý duch
  • Myslí si to aj cestovná kancelária Bubo na čele s Ľubošom Fellnerom
  • Tím Bubo preto najnovšie ľudí láka na nevšedný výstupom na Kilimandžáro a to v splne mesiaca
Instagram/ Ľuboš Fellner, Wikimedia.org/Muhammad Mahdi Karim -
  • Momentálne žijeme v dobe, keď viac ako inokedy platí príslovie v zdravom tele zdravý duch
  • Myslí si to aj cestovná kancelária Bubo na čele s Ľubošom Fellnerom
  • Tím Bubo preto najnovšie ľudí láka na nevšedný výstupom na Kilimandžáro a to v splne mesiaca

Podľa cestovnej kancelária pôjde o výstup, počas ktorého takmer nikoho nestretneš, prejdeš cez džungľu až na ľadovec a následne dobiješ takzvanú strechu Afriky.

Ak sa na túto dovolenku necháš zlákať, tvoja cesta povedie len nedávno otvorenou trasou Lemosho Route, ktorú spolu s tvojimi spolucestujucimi prejdete ako prví Slováci na spln mesiaca. Vašim sprievodcom bude Ľuboš Fellner, zájazd potrvá 12 dní. Jeho cena začína na sume 4 850 eur.

Ľuboš Fellner: Čo to znamená prejsť celý svet?

„Lemosho je najscénickejšia zo všetkých ciest vedúcich na vrchol. Na rozdiel od ostatných ciest, strávite v pralese dva dni, kým sa dostanete do otvorenej časti pohoria. Aj vďaka tomuto je veľmi zaujímavá a pokrýva najširšie spektrum ekosystémov Kilimandžára. Práve kvôli týmto charakteristikám je Lemosho route najpopulárnejšia medzi miestnymi sprievodcami. Okrem toho sa na tejto ceste nachádza najmenej turistov a má najväčší podiel úspešných výstupov na vrchol,“ objasňuje tím Bubo.

Nikde inde na svete sa „tak jednoducho“ bez lezenia nedostaneš do výšky 5  985 m. Okrem toho, na vrchole Kilimandžára je zatiaľ ešte posledný zvyšok doby ľadovej. Prejsť sa tak budeš môcť popod posledné ľadovce na Kilimandžáre, ktoré tu v roku 2050 už pravdepodobne nebudú.

Kilimandżarohttp://www.urloplandia.pl/ciekawostki/roznolandia/kilimandzaro/

Gepostet von urloplandia.pl am Donnerstag, 15. September 2016

Ubytovanie po prílete bude v Moshi, v jednom z hotelov alebo lodží. Mesto Moshi je východzím miestom pre treky na Kilimandžáro, je najbližšie k bránam do národného parku. Podľa aktuálnej dostupnosti tím Bubo vyberie jeden z hotelov na úrovni 3* až 3*+. Reálne v meste nie sú 4* a viac hviezdičkové hotely, najbližší je v Arushi, ktorý je vzdialený približne 80 kilometrov. Počas treku na Kilimandžáro je nocovanie zabezpečné v prenajatých stanoch, ktoré miestni nosiči pre teba ponesú a postavia. 

Bubo Covid garancia v cene

Tento zájaz okrem iného zahŕňa aj takzvanú BUBO Covid garanciu. To znamená, že cestovná kancelária ti preplatí test na COVID-19 pred cestou s garanciou otestovania. V prípade pozitívneho výsledku ti kancelária vráti všetky peniaze. Po návrate domov ti Bubo taktiež preplatí 5 dní domácej karantény aj test.

Zdroj: Bubo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech