Bude sa prepisovať história? V mexickom kongrese ukázali podivné bytosti, tvrdia, že to nie sú ľudia (VIDEO)

  • V mexickom kongrese vystúpili vedci, piloti aj letoví dispečeri
  • Tvrdia, že spozorovali neznáme lietajúce objekty
  • Ukázali aj záhadné bytosti s troma prstami
V mexickom kongrese ukázali podivné bytosti, tvrdia, že to nie sú ľudia
reprofoto Youtube/News Nation
  • V mexickom kongrese vystúpili vedci, piloti aj letoví dispečeri
  • Tvrdia, že spozorovali neznáme lietajúce objekty
  • Ukázali aj záhadné bytosti s troma prstami

V Spojených štátoch nedávno vypovedali bývalí piloti či spravodajskí dôstojníci, ktorí tvrdili, že pozorovanie neidentifikovaných vzdušných javov (UAP) je častejšie, ako by sme si mysleli, a tieto objekty môžu byť zároveň hrozbou pre národnú bezpečnosť. Zazneli tiež slová o tajnom programe americkej vlády, ktorý má zbierať mimozemské lode a telá mimozemšťanov.

V podobnom duchu sa nieslo aj vypočúvanie v mexickom Kongrese. Do hlavného mesta Mexika sa zišli vedci z viacerých krajín sveta medzi nimi aj astronómovia z univerzít ako Harvard a odborníci i politici z Japonska, Argentíny, Francúzska, Brazílie a Peru.

Spoločne tvrdili, že sú zastrašovaní, a dožadovali sa pravdivého informovania ľudu ohľadom záhadných lietajúcich objektov. Poukázali na viaceré výpovede letcov či letových dispečerov, ktorí nevysvetliteľné úkazy zaznamenali.

Pilot „sa takmer zrazil s nejakými guľami“

Pilot a riadiaci pracovník letovej prevádzky Enrique Kolbeck uviedol štyri prípady, kedy piloti zaznamenali nezvyčajné lietajúce úkazy, uvádza denník El País. Prvý sa odohral ešte v roku 1975, keď spoločne letelo 13 lietadiel. Jedno z nich spozorovalo neidentifikovaný lietajúci objekt, ktorý letel v takej blízkosti lietadla až lietadlo donútil zmeniť letovú trasu. Objekt ho prenasledoval až do pristátia.

Druhý prípad sa odohral v roku 1994, keď viacero svedkov videlo, ako sa dva objekty pohybujú nad budovou mexického obchodného centra, neskôr sa zamerali na lietadlo Aeroméxico.

Tretí prípad sa vyskytol v Morelii v októbri 2002. Množstvo objektov vtedy bránilo vzletu lietadla.

„Piloti a dispečeri videli kovovo vyzerajúce predmety s priemerom 20 metrov, ktoré pomaly stúpali a klesali , bolo ich 15 alebo 20. Všimli si to hasiči aj ľudia a bolo to nahlásené,“ vysvetlil Kolbeck.

Vystrašený pilot, ktorému sa nakoniec podarilo vzlietnuť varoval riadiacu vežu, že „sa takmer zrazil s nejakými guľami“.

Posledný prípad, ktorý Kolbeck opísal, bol radar mexických vzdušných síl, ktoré využívajú v boji proti obchodovaniu s drogami, pričom vyhľadávajú utajené pristávacie dráhy pomocou detekcie tepla. Takto sa im podarilo zachytiť objekty, ktoré sa pohybovali v blízkosti lietadla.

Kolbeck uviedol, že vo vzduchu sa pohybujú objekty, ktoré sa správajú nezákonne.

Nie sme sami, tvrdí Loeb 

Pomocou videokonferencie vystúpil pred mexickým kongresom aj astrofyzik Avi Loeb z Harvardskej univerzity.

„Je arogantné myslieť si, že sme vo vesmíre sami, pravdepodobne existencia týchto bytostí predchádzala ľudskej prítomnosti na Zemi,“ uviedol Loeb.

Ten v súčasnosti riadi projekt Galileo, ktorého súčasťou sú viacerí vedci, ktorí sa snažia zistiť pravdu o možnosti existencie mimozemskej civilizácie. Loeb v minulosti uviedol, že keby vláda USA vedela o existencii mimozemšťanov, verejnosti by to nepriznala.

Ufológ Jaime Maussan, ktorý viedol vypočúvanie v mexickom kongrese vyzval ľudí, aby nepodceňovali možnosť, že vo vesmírne nie sme sami.

„Vo vesmíre sú bilióny galaxií a každá má 100 000 miliónov hviezd a každá z nich má aspoň jednu planétu. Hovoríme teda o 100 sextiliónoch planét. Musíme mať odvahu prijať, že inteligencia nás navštevuje z hlbín vesmíru. Nie sme sami,“ uviedol.

UFO
zdroj: Unsplash/Albert Antony

Vyzerajú ľudsky, no vlastnosťami skôr pripomínajú vtáky

Najbizarnejším, čo v Mexiku zaznelo alebo bolo videné boli mumifikované telá podivných bytosti z Nazcy (Peru). Vedci tvrdia, že nie sú ľudské a podľa metódy DNA majú 30 % rozdiel v porovnaní s ľudským genetickým materiálom. Tretina genetického materiálu je tak neznáma. To podľa nich dokazuje, že nejde o náš druh.

Podľa uhlíkového testovania sú staršie ako 1 000 rokov. Výzor majú ako humanoidi, ale ich trojprsté ruky a nohy, silné a ľahké kosti, absencia zubov a stereoskopické videnie im dávajú vlastnosti typické pre vtáky.

Podivná je aj hlava, ktorá je tučná a veľká. Podľa vedcov našli vo vnútri vajíčka s embryami. Záhadné sú však aj implantáty, ktoré sú z kadmia a osmia, drahých kovov používaných v satelitoch.

„Či sú to mimozemšťania alebo nie, nevieme, ale boli inteligentní a žili s nami. Mali by prepísať históriu,“ uzavrel Maussan.

Daily Mail ale upozorňuje, že Maussan už v minulosti predstavil telá „mimozemšťanov“. Z tých sa napokon vykľuli mumifikované pozostatky ľudí.

Francúzsky denník Libération s odvolaním sa na mexické médiá tiež napísal, že mnohí používatelia internetu si všimli, že vystavené telá nie sú mimozemského pôvodu. Takéto isté múmie sa totiž predtým objavili v kontroverznom dokumentárnom filme Unearthing Nazca z roku 2017.

Už v tom čase mnohé zdroje dokázali, že títo tzv. mimozemšťania boli v skutočnosti poskladaní z rôznych mumifikovaných ľudských pozostatkov, pričom predĺžený tvar ich lebiek bol výsledkom prastarého peruánskeho zvyku. Podľa Libération sa teraz čaká na výsledky nových analýz nariadených mexickým štátom.

Zdroje: EL PAÍS, archív Startitup, Daily Mail

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá