„Budovateľ“ Mečiar: Expremiér sa pustil do výstavby uprostred lesov. Za dedinou skrýva megausadlosť

  • Expremiér má v Dolnej Porube rozsiahle sídlo
  • K haciende pribudli základy novej stavby
Na fotke Vladimír Mečiar pri útoku na novinára a stavebné stroje
Reprofoto/TV JOJ, Startitup
  • Expremiér má v Dolnej Porube rozsiahle sídlo
  • K haciende pribudli základy novej stavby

S jeho menom sa spájajú závažné kauzy, ktoré písali temnú kapitolu moderných slovenských dejín. Meno známeho expremiéra sa tak vznáša nad čiernymi míľnikmi divokých deväťdesiatok, ako bol únos prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho, vraždou Róberta Remiáša či privatizáciou, ktorú mnohí ľudia označujú za najväčšiu krádež v histórii našej krajiny.

Bývalý najmocnejší muž Slovenska Vladimír Mečiar je však už roky na politickom dôchodku a svoj voľný čas trávi najmä zveľaďovaním svojej haciendy v Dolnej Porube.

Najnovšie k jeho chalupe, pálenici, multifunkčnému športovému areálu či detskému ihrisku podľa zistení Startitup pribudli aj základy novej stavby. Vyzerá to tak, že Mečiarova usadlosť ukrytá v lesoch neďaleko Trenčianskych Teplíc sa zrejme rozrastie o ďalšiu nehnuteľnosť. 

Nová stavba

Domáci cestu k usadlosti Vladimíra Mečiara za dedinou Dolná Poruba poznajú snáď už aj poslepiačky. Pre cezpoľných môže ale znamenať poriadny oriešok a spočiatku ich aj zmiasť. Asfaltka nečakane končí. Lemovanú ovocnými sadmi ju občas divoká zver používa ako skratku na svojich potulkách. Vedľa usadlosti, ktorú tvorí viacero budov a nehnuteľností, parkuje auto. Napriek tomu usadlosť a aj jej okolie pôsobí, paradoxne, akosi opustene.

Mečiarovu chalupu obklopujú okrem lesov husté sady stromov, ale aj ďalšie budovy. Vedľa jednej z nich svietia holé betónové základy čerstvej stavby. Zapustené časti pripravené zrejme pre oporné stĺpy naznačujú, že sa bude v stavbe pokračovať.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: SME, Nový Čas, Pravda, Archív Startitup, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá