Bugár sa stretol pri káve so Sulíkom: Expolitik vyrukoval s poriadne bizarnou historkou

  • Béla Bugár sa stretol v kaviarni Liberálneho domu s Richardom Sulíkom
  • Exšéf hnutia Host-Híd stretnutie osvetlil, no označil ho za náhodu
Béla Bugár, káva a Richard Sulík
TASR/Pavel Neubauer, Unsplash/ Fahmi Fakhrudin
  • Béla Bugár sa stretol v kaviarni Liberálneho domu s Richardom Sulíkom
  • Exšéf hnutia Host-Híd stretnutie osvetlil, no označil ho za náhodu

Podľa medializovaných informácií sa stále intenzívnejšie skloňuje návrat politických špičiek z dôb dávno minulých, ako bol Mikuláš Dzurinda či Ivan Mikloš.

V kuloároch sa začala objavovať aj ďalšia kuriózna informácia, a to, že politický veterán na „dôchodku“ Béla Bugár sa stretol so súčasným ministrom hospodárstva a lídrom SaS Richardom Sulíkom. Startitup sa rozhodol klebetu overiť priamo u Bugára, ten síce stretnutie potvrdil, no vyrukoval s poriadne bizarnou príhodou.

Stretnutie pri káve

Bugár nám prezradil, že pravidelne navštevuje v Bratislave jedného zo svojich doktorov a práve včera u odborníka skončil skôr a zostala mu asi polhodinka voľného času. Zhodou náhod práve Bugárov lekár sídli neďaleko centrály SaS, Liberálneho domu.

„Tak som prešiel k tej budove, pretože pod budovou, kde sídli SaS-ka, je kaviareň. Tak som si von len tak sadol na kávu a bábovku a nevedel som, že saskári majú práve o desiatej tlačovku,“ vysvetľuje okolnosti stretnutia Bugár. Práve na prízemí centrály saskári uskutočňujú tlačové konferencie. 

„Potom sa zrazu objavil jeden novinár, druhý novinár, potom zastavilo vládne auto a zrazu Sulík,“ pokračuje s príhodou expolitik. Minister sa tak Bugára následne opýtal, či neprehodia pár slov po tlačovej besede, no Bugár len odvetil, že už bude mať iné povinnosti. 

„To bolo všetko, nič viac, nič menej. Myslím, že som mu ešte niečo také povedal, že musí prijať dobré a zrozumiteľné rozhodnutie,“ dodal ešte k historke.

sas
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Ústavný zákon

Ako spomínal Bugár, tak v pondelok sa naozaj uskutočnila v Liberálnom dome tlačovka. SaS-ka sa totiž rozhodla predložiť do národnej rady ústavný zákon o dôchodkoch, ktorým chce zabezpečiť udržateľnosť dôchodkového systému.

Líder strany a minister hospodárstva Richard Sulík to vyhlásil v pondelok na tlačovej konferencii. Podotkol, že k týmto zmenám sa zaviazala aj vláda v programovom vyhlásení. Dúfa v dohodu naprieč celým spektrom v parlamente.

„Táto zmena je pre nás veľmi dôležitá, nie jediná, budeme predkladať aj ďalšie zmeny do parlamentu,“ skonštatoval Sulík. Návrh ústavného zákona z dielne SaS je podľa neho kompromisným znením, ktoré vzniklo po konzultáciách s odborníkmi.

Sulíkovo ultimátum, Bugárova rada

Sulík si možno Bugárovu vyššie spomínanú radu naozaj vezme k srdcu, pretože v rámci koaličných vzťahov zažíva poriadne búrlivé leto. Po nezhodách ohľadom prorodinného balíčka Igora Matoviča saskárom pretiekol pohár trpezlivosti a vyrukovali s ultimátom.

Sulík tak požaduje odstúpenie Matoviča z ministerského kresla na rezorte financií a ak sa tak nestane, kufre si z ministerstiev vo farbách liberálov pobalia práve Sulíkovi ministri. V súčasnosti sa tak čaká na vyvrcholenie letnej koaličnej krízy a najmä septembrové ultimátum.

Marian Kočner
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Náhody a Béla Bugár

Zaujímavosťou je, že to nie je prvýkrát, čo sa Béla Bugár zhodou okolností stretol so známou tvárou. V roku 2018 totiž musel vysvetľovať, prečo sa na dovolenke na Maldivách stretol s Marianom Kočnerom. Ten je v súčasnosti odsúdený za falšovanie zmeniek voči televízii Markíza, a taktiež naďalej čelí stíhaniu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka.

„Áno, je pravda, že sme sa videli v štvrtý deň našej dovolenky v reštaurácii,“ prezradil Bugár pred rokmi pre Topky. Dodal, že išlo o zhodu náhod: „Videli sme sa aj s ďalšími ľuďmi zo Slovenska, napríklad s exmanželkou pána Drobu. Náhoda je blbec.“

Kočner v tom čase médiám priznal, že sa Bugárom len zahliadli a pozdravili sa. Aktuality neskôr na základe komunikácie z aplikácie Threema, v ktorej si písal Marian Kočner s Alenou Zsuzsovou, uviedli, že mafiánsky biznismen zavádzal. „Tak sme s Bélom poraňajkovali a odfrčal na barikády…“ malo stáť v komunikácii z Threemy.

Zdroje: Topky, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá