Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je vinný

  • Dušan Kováčik si práve vypočul svoj rozsudok
  • Bývalého špeciálneho prokurátora odsúdili na 14 rokov
  • Správu aktualizujeme
kováčik
TASR/Jakub Kotian
  • Dušan Kováčik si práve vypočul svoj rozsudok
  • Bývalého špeciálneho prokurátora odsúdili na 14 rokov
  • Správu aktualizujeme

Bývalý špeciálny prokurátor je vinný z činnosti pre zločineckú skupinu takáčovcov. Rozhodla o tom dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská.

Obžalovaný je rovnako vinný z toho, že prijal 50-tisíc eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v roku 2017 nepodal sťažnosť proti prepusteniu šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.

„Sudkyňa uznala za vinného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Uznala, že Ľudovítovi Makóovi vynášal z vyšetrovacích spisov a sťažoval vyšetrovanie zločineckej skupiny takáčovcov,“ uviedol Denník N.

Dušana Kováčika súd uznal za vinného aj pre skutky v rámci ktorých v apríli, respektíve v auguste 2020 odovzdal bývalému šéfovi daňových kriminalistov Ľudovítovi Makóovi informácie o vyšetrovaní prípadov vydierania podnikateľa Pavla Konkoľa a prípravy vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu.

Tým podľa sudkyne spáchal trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, zneužitia právomoci verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej a utajovanej skutočnosti. Za to mu súd uložil úhrnný trest vo výške 14 rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Takisto mu uložil trest prepadnutia majetku. 

„Keď sa Kováčik dozvedel trest, neprejavoval emócie. Do súdnej siene si ho prišiel vypočuť predseda Smeru Robert Fico so svojimi straníkmi Ľubošom Blahom a Kamenickým. Po oznámení rozsudku zatlieskal a z pojednávacej miestnosti odišiel. Fico ho už v auguste prišiel podporiť na hlavné pojednávanie a dlhšie sa snaží Kováčika vykresľovať ako obeť politického procesu,“ uviedol Denník N.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Denník N, SITA, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech