Bývanie v Bratislave len za 35 000. Neuveriteľné ceny jedného typu nehnuteľností spôsobil zvrat na trhu

  • Bývanie v Bratislave vôbec nemusí byť problémom
  • Domček s pozemkom máš za menej ako 100 000 eur
Bývanie v Bratislave, nový dom
Bývanie, kúpa domu Archív Canva
  • Bývanie v Bratislave vôbec nemusí byť problémom
  • Domček s pozemkom máš za menej ako 100 000 eur

Kúpa nehnuteľnosti sa pre mladých Slovákov s priemerným príjmom stáva čoraz zložitejšou. Ceny domov aj bytov sú veľmi často príliš vysoké a banky majú pri hypotékach či úveroch často príliš vysoké nároky. Napriek tomu sa na Slovensku nájdu aj ponuky, ktoré sa môžu javiť ako nesmierne prijateľné. Aj vlastné bývanie v Bratislave sa z tohto uhla pohľadu zdá ako reálna možnosť.

Informovali sme ťa o bytoch, ktoré si Slovák v Jelšave dokáže zakúpiť už od 15 000 eur. Taktiež sme upozorňovali na slnečné bývanie v Revúcej za menej ako 50 000 eur. Zdá sa však, že keď sa obzeráme po nehnuteľnostiach vo väčších mestách, reálne dosiahnuteľných ponúk je čoraz menej. Alebo?

Mnohí z nás pri prezeraní nehnuteľností automaticky hľadajú byty v domnienke, že ide o najlacnejší spôsob života. Keď ši však prezrieme súčasné ponuky nehnuteľností z hlavného mesta, zistíme, že vlastné bývanie si dokážeš zabezpečiť už od desiatok tisíc eur.

Dom za 25 000 eur

Aj v hlavnom meste si vieš zakúpiť stavbu vlastného domu na kľúč a vôbec ťa nemusí vyjsť veľa. V tomto prípade, samozrejme, musíš vlastniť aj kus pozemku. Prezreli sme teda ponuku najlacnejších možných pozemkov. V Bratislave ich ceny zvyčajne dosahujú skutočne vysoké hodnoty, no ak sa uskromníš, môžeš si kúpiť záhradu v Rači za menej ako 52 000 eur.

Ak hľadáš investíciu do budúcna, orná pôda je k dispozícii už od 35 eur za meter štvorcový a vinice za 10 eur na meter štvorcový. A ak pozemok máš a hľadáš čo najlacnejšiu alternatívu, obzerať sa môžeš napríklad po nízkonákladových domoch, ktoré si len objednáš a nemusíš už pohnúť ani prstom. Firma ti taký dom na pozemku postaví a odovzdá.

Táto možnosť ťa môže vyjsť aj len na 25 000 eur. Ak by si siahol po luxusnejšej verzii, doplatíš si ešte približne 5-tisíc. Nízkonákladový modulový dom s výmerou 30 metrov štvrocových podľa ponuky pozostáva zo vstupnej chodby, kuchyne spojenej s izbou s výstupom do exteriéru a kúpeľne so sprchovým kútom a s toaletou.

Tri miestnosti za 32 500 eur a dom s pozemkom pod 100 000

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Topreality, Nehnuteľnosti, Nehnuteľnosti, Nehnuteľnosti, Nehnuteľnosti, Topreality, Nehnuteľnosti, Nehnuteľnosti

Najnovšie videá

Trendové videá