Čaká nás skvelé leto, no stále musíme byť obozretní. Podľa Pavla Čekana bude Európa v lete bezpečná

  • Hoci je pandemická situácia na Slovensku momentálne priaznivá, môže sa aj zhoršiť
  • Podľa Pavla Čekana nás však čaká skvelé leto
  • Platí to však len v prípade, že budeme zodpovední
pjimage (81)
Facebook/Pavol Čekan Unsplash/Matthew Brodeur
  • Hoci je pandemická situácia na Slovensku momentálne priaznivá, môže sa aj zhoršiť
  • Podľa Pavla Čekana nás však čaká skvelé leto
  • Platí to však len v prípade, že budeme zodpovední

Každým dňom pribúda čoraz menej pozitívnych prípadov a úmrtí na ochorenie COVID-19. Svedčí to aj o tom, že sa situácia na Slovensku veľmi rýchlo a výrazne zlepšuje. Potvrdil to aj vedec Pavol Čekan, ktorý vo svojom poslednom statuse povedal, že sa situácia zlepšuje aj v okolitých krajinách a celej Európskej únii.

„Ak tento trend bude pokračovať aj v ďalších týždňoch (verím, že bude), Európa bude počas leta bezpečná a hranice sa otvoria,“ píše v statuse.

zdroj: TASR/Pavol Zachar

Dobré správy

V statuse Čekan zhrnul dobré správy, ktoré nám dávajú nádej, že leto bude v rámci možností fajn. „Na Slovensku je už viac ružových okresov, to znamená, že sa postupne môžu začať vracať do škôl všetci stredoškoláci, uvoľňujú sa aj jednotlivé kultúrne podujatia a tréningy s obmedzeným počtom osôb, atď,“ uvádza Čekan. 

V príspevku sa vedec ďalej venuje vakcínam, ktoré sú podľa neho kľúčom k dobrému letu. „Ak sa zaočkujeme, tak nielen chránime seba pred ťažkým priebehom infekcie, ale zároveň znižujeme šírenie vírusu, čím chránime aj našich blízkych a ostatných ľudí,“ odvoláva sa na vedeckú štúdiu, ktorá jasne dokazuje, že očkovanie Pfizer vakcínou bráni pred šírením koronavírusu.

NIEKOĽKO DOBRÝCH SPRÁV, KTORÉ NÁM DÁVAJÚ NÁDEJ, ŽE LETO BUDE FAJN.✅ Pandemická situácia sa na Slovensku naďalej…

Posted by Pavol Cekan on Sunday, May 9, 2021

Práve vakcínou od Pfizeru a takisto aj Modernou už očkujeme ľudí od 45 rokov a možno tento týždeň klesne hranica na 40. V Banskobystrickom kraji sa darí mobilným očkovacím jednotkám zaočkovať mnoho starších ľudí. „Očkovanie akceleruje a vôľa ľudí sa očkovať je možno vyššia než sme si mysleli,“ dodáva.

Hoci vedec v statuse hovorí najmä o dobrých správach, tvrdí, že stále musíme byť zodpovední a opatrní. „Všetci si potrebujeme od pandémie vydýchnuť, ktorá je, ako dobre vieme, veľmi dynamická a vrtkavá. Nesmieme si to teraz pred letom pokaziť,“ píše. Odporúča nám teda znižovať mobilitu, stretávať sa vonku alebo vo vyvetraných priestoroch a v neposlednom rade sa zaočkovať . 

Zdroj: Facebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech