Čaputovej a Hegerovi sa tvrdo vyhrážal. „Vás postrieľam v kaviarni v parlamente“

  • Video obsahovalo obzvlášť veľa vulgarizmov a vyhrážky vystrieľania politikov
  • Muž je podľa informácií obvinený, môže mu hroziť aj väzenie
Ilustračná foto
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Portál Noviny informuje, že internetom sa šírilo video, ktoré dostali aj do redakcie. Muž sa v ňom mal vyhrážať politikom. Vo videu sa vyhrážal ich fyzickou likvidáciou, spomínal prezidentku, ale aj dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera. Ako portál ďalej uviedol, muž po vyhrážkach skončil v policajných putách. 

Video obsahovalo obzvlášť veľa vulgarizmov a vyhrážky vystrieľania politikov. „Dobré ráno, k***a ešte len teraz vstanem a už čítam k*****é správy od našej vlády s*******j. Vy chcete asi isto, aby som prišol ku vám a vás postriľam,“ hovoril muž zo Spišského Podhradia vo videu, ktorý sa už nachádza v policajnej cele. Ako pre portál uviedla polícia, video a prejavy v ňom majú ďaleko od slobody slova.

„Prípad vyšetruje popradská kriminálna polícia ako trestný čin útok na orgán verejnej moci. Podozrivá osoba bola zadržaná a je umiestnená v cele policajného zaistenia a vykonávajú sa potrebné procesné úkony,“ povedala pre portál Topky krajská prešovská polícia, ktorá prípad vyšetruje.

Muž sa obul aj do policajtov

Podľa portálu JOJ Noviny má ísť o muža, ktorý pracoval v zahraničí, v Nemecku a v Španielsku. Na východe Slovenska, v Spišskom Podhradí, má však stále trvalý pobyt a vo videu okrem iného tvrdí, že mal prísť o veľké peniaze. Obvinil z toho prezidentku Čaputovú a vládu SR. „Ja som stratil majetok v hodnote 1,5 milióna. Ja chcem úroky. Vás postrieľam v kaviarni v parlamente,“ tvrdil muž vo videu.

„Pľujem na vás, vám vypálim vaše policajné stanice, aby ste sa zobudili,“ vyhrážal sa muž policajnému zboru.

Muž je podľa informácií obvinený, z čoho mu môže hroziť aj väzenie. Občania Spišského Podhradia si myslia, že to bol len nepremyslený útok zúfalého človeka, k čomu určite prispela aj celospoločenská situácia.

Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality

Zdroje: Noviny , Topky

Najnovšie videá

Trendové videá