Čekan získal ďalšie ocenenie. Slová, ktoré povedal, zahrejú pri srdci

  • Spoločnosť Pavla Čekana si na konto pripísala ďalšie ocenenie
  • Multiplex DX tentokrát odmenili za humanitárnu činnosť, Čekan daroval už státisíce testov do viacerých krajín
Pavol Čekan
Facebook/ Pavol Čekan
  • Spoločnosť Pavla Čekana si na konto pripísala ďalšie ocenenie
  • Multiplex DX tentokrát odmenili za humanitárnu činnosť, Čekan daroval už státisíce testov do viacerých krajín

Biochemik Pavol Čekan pomáha, kde sa dá. Jeho firma Multiplex DX stojí za unikátnymi LAMP testami, ktoré sú rýchle a presné. Práve nimi obdaroval už viacero krajín, napríklad Slovensko, Ukrajinu či Keňu. Jeho charitatívne cítenie teraz ocenil aj minister zahraničných vecí.

Zbierka ocenení Pavla Čekana sa opäť rozrástla. Najnovšie ho ocenil minister zahraničných vecí Ivan Korčok. „Vždy som veril, že ak konáš dobro, dobro sa ti vráti. Rovnakú DNA má aj celý náš tím MultiplexDX International, ktorý včera za prínos pri presadzovaní záujmov SR a spoluprácu v oblasti ekonomickej diplomacie ocenil zlatou plaketou Ivan Korčok, minister zahraničných vecí,“ informoval Čekan prostredníctvom sociálnej siete Facebook.

SLOVENSKO A MULTIPLEXDX VEDIA POMOCŤ AJ DRUHÝM 🇸🇰❤️👩‍🔬Vždy som veril, že ak konáš dobro, dobro sa ti vráti. Rovnakú…

Posted by Pavol Cekan on Wednesday, September 29, 2021

Ocenenie súvisí najmä s jeho dobročinnosťou. Ako Čekan vysvetľuje, státisíce testov už daroval do krajín ako Keňa, Ukrajina, Slovinsko či Vatikán.Pre mňa je dôležité, že naše testy nielen že pomohli chrániť ľudí v týchto krajinách pred COVID-om, ale aj ukázali, že Slovensko je krajina, ktorá vie a chce pomáhať aj druhým a navyše s produktom slovenskej vedy. Nielen v dobrých, ale aj v ťažkých časoch. V mene celého tímu ďakujem,“ uzatvára Čekan.

Dal by si sa otestovať LAMP testom?

S citlivosťou na úrovni PCR testu

VIVID LAMP test vyvinutý spoločnosťou MultiplexDX, za ktorou stojí Pavol Čekan, je prvým slovenským certifikovaným LAMP testom. Jeho citlivosť presahuje tú, ktorou disponujú antigénové testy.

Jeho výhody týmto nekončia. LAMP test je možné vyhodnotiť do 90-tich minút a bez potreby laboratórneho prostredia. Aj preto predstavuje veľkú nádej v podpore hromadných podujatí.

Zdroj: Facebook/ Pavol Čekan

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie