Cena Bitcoinu dosiahla historické maximum: Najdôležitejšia kryptomena prekonala svoj doterajší rekord

  • Prudké zhodnocovanie bitcoinu sa začalo vlani na jeseň
  • Len od začiatku tohto roka si digitálna mena voči americkému doláru pripísala približne 50 %
Bitcoin rapídne stúpol
Bitcoin Canva/Benjamin Nelan
  • Prudké zhodnocovanie bitcoinu sa začalo vlani na jeseň
  • Len od začiatku tohto roka si digitálna mena voči americkému doláru pripísala približne 50 %

Cena digitálnej meny bitcoin dosiahla nové historické maximum. Podľa údajov analytického portálu Coinmarketcap najstaršia a najdôležitejšia kryptomena v utorok popoludní SEČ prekonala svoj doterajší rekord z 10. novembra 2021, ktorý bol necelých 69 000 amerických dolárov (63 618 eur) za kus. TASR o tom informuje na základe správy agentúr Reuters a DPA.

Prudké zhodnocovanie bitcoinu sa začalo vlani na jeseň. Len od začiatku tohto roka si digitálna mena voči americkému doláru pripísala približne 50 %. V utorok sa mena nakrátko predávala za 69 202 USD za kus.

Väčšina nárastu prišla v posledných týždňoch, keď sa prudko zvýšil prílev peňazí do bitcoinových fondov obchodovaných v USA. Spotové bitcoinové fondy schválili v USA začiatkom tohto roka. Ich uvedenie na trh otvorilo cestu novým veľkým investorom a vyvolalo dynamiku pripomínajúcu nábeh na rekordné úrovne v roku 2021.

Čisté toky do desiatich najväčších amerických spotových bitcoinových fondov dosiahli v týždni do 1. marca 2,17 miliardy USD, pričom viac ako polovica z tejto sumy smerovala do fondu iShares Bitcoin Trust spoločnosti BlackRock. Medzi ďalšími veľkými investormi do digitálnej meny vyčnievajú napríklad finančné inštitúcie Grayscale a Fidelity.

(1 EUR = 1,0846 USD)

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá