Česi prišli so zaujímavou novinkou. Okrem čerstvých rožkov si tam v potravinách zakúpiš aj antigénový test

  • Kaufland začal s predajom testov ako prvý, pridávajú sa k nemu ďalšie reťazce
  • Antigénový test stojí do 6 eur a pri jeho vykonávaní nie je potrebný zdravotník
  • Testy, ktoré ponúkajú Makro a Kaufland, sú na zozname schválených výnimiek ministerstva zdravotníctva
antigenove testy
TASR/Ján Krošlák
  • Kaufland začal s predajom testov ako prvý, pridávajú sa k nemu ďalšie reťazce
  • Antigénový test stojí do 6 eur a pri jeho vykonávaní nie je potrebný zdravotník
  • Testy, ktoré ponúkajú Makro a Kaufland, sú na zozname schválených výnimiek ministerstva zdravotníctva

Česi si onedlho budú môcť zakúpiť antigénové testy vo väčšine maloobchodných predajní. V súčasnosti ich je možné kúpiť v Kauflande a v sieti obchodov Makro. Záujem je podľa agentúry ČTK vysoký. Zákazník si v jeden deň môže zakúpiť len jedno balenie.

Antigénové testy plánujú do predaja zaradiť aj ďalšie obchodné reťazce, a to Billa, Globus a Albert. Informoval o tom portál iDNES.

Kaufland s predajom začal už v utorok. Antigénový test stojí 149,90 českých korún (5,73 eur). Budúci týždeň plánuje ponuku rozšíriť o balenie balené po 25 kusov. Test sa robí odberom z nosa, ale v druhej polovici marca chcú do ponuky zaradiť aj druhý variant, ktorý dokáže detekovať vírus zo slín. Ide o test s názvom NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit.

Antigénový test do 5 eur

Podnikatelia nakúpia antigénne testy k samotestovaniu aj vo veľkoobchodoch Makro. Testovacie kolekcie boli do predajní už distribuované. K dispozícii je test s odberom z prednej časti nosa v balení po 25 kusov za 2 899 korún (38,24 eur). Portál iDNES píše, že počet balení nie je na zákazníka limitovaný. Oznámila to aj hovorkyňa Makro ČR Romana Nýdrle.

zdroj: TASR/ Milan Kapusta,Roman Hanc

Test Flowflex SARS-CoV-2 Antigén Rapid Test je podľa hovorkyne oslobodený od dane z pridanej hodnoty (DPH) a pri rozpočítaní ceny na kusy, za jeden ľudia zaplatia asi 116 českých korún (4,44 eur). Testy je možné vykonávať aj bez prítomnosti zdravotníka.

Testy, ktoré ponúkajú Makro a Kaufland, sú na zozname schválených výnimiek ministerstva zdravotníctva

Predaj plánujú aj ďalšie reťazce

„Povinné testovanie zamestnancov môže byť pre menšie firmy a podniky problematické, a to najmä z hľadiska prístupu k samotným testom. Rozhodli sme sa preto na túto situáciu reagovať a zabezpečiť pre tieto prípady pohodlný prístup k testom,“ povedala pre iDNES Romana Nýdrle.

Pre Slovensko sú dostupné najkvalitnejšie antigénové testy na trhu: Majú špecificitu 100 %

S predajom antigénnych testov v najbližšej dobe začne aj spoločnosť Globus. Billa plánuje začať predaj do maximálne dvoch týždňov. Pre Billu je podľa hovorkyne Dany Bratánkovej zásadné najskôr zabezpečiť dostatočné množstvo testov pre svojich zamestnancov.

Zdroje: ČTK, iDNES

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK