Českej kliatby sa nie a nie zbaviť. Siedmimi gólmi nás bratia pokorili aj dnes

• 47 českých víťazstiev a len 14 našich, taká nelichotivá je pre nás bilancia vzájomných zápasov
  • Smutná šnúra porážok pokračuje aj po dnešnom stretnutí, prehrali sme 3:7
Slovensko Česko hokej
TASR/ Jaroslav Novák

Dnes sme si zaspomínali na všetky vzájomné zápasy slovenských hokejistov proti Česku. Trvalo roky, kým sme ich vôbec prvýkrát porazili a ďalšie roky, kým to bolo na nejakom veľkom turnaji a nie len v prípravnom zápase.

Odohrali sme medzi sebou dokopy už 66 zápasov (bez dnešného), z čoho sme 46 prehrali a len 14 vyhrali, zopár z nich sa rozhodlo až v predĺžení či v nájazdoch, zvyšné jednoducho skončili remízou. V priemere tak vyhráme nad Čechmi každý štvrtý zápas.

No najmä posledné roky je naša bilancia nelichotivá a kazí nám už aj tak zlú štatistiku, posledných 6 zápasov sme nad českým tímom nezvíťazili, naposledy v roku 2017.

Roztrhnutie tejto šnúry prehier mohlo nastať už dnes, máme na turnaji dobre hrajúci tím a Česi taktiež ako my už nemuseli bojovať o postup.

Zlomia naši hokejisti „českú kliatbu“? Vo viac ako 60 zápasoch sme Čechov porazili iba párkrát

No stačilo len pár sekúnd zápasu, na našej strane prvé chybičky, a prišla prvá studená sprcha – gól českej reprezentácie. Ako ubiehali minúty, bolo vidieť, že tento zápas nebude patriť medzi tie naše najlepšie na tomto turnaji.

Do konca tretiny padol ďalší český gól, ktorý český útočník dával po nahrávke od spoluhráča do v podstate prázdnej brány. V úvode druhej sa skóre menilo znova a opäť na strane Čechov.

Slováci sa nevzdávali a dokázali skórovať, no po našom góle prišli ďalšie tri české a bolo 1:6.

V poslednej tretine sme ešte skóre vylepšili na 3:6 a tesne pred koncom sme sa rozhodli vyskúšať si hru bez brankára, dostali sme sme aj siedmy gól – konečných 3:7.

Je teda jasné, že Slovensko postupuje do štvrťfinále zo 4. miesta a jeho súperom bude víťaz druhej skupiny USA.