Česko má ďalších 305 nových prípadov nákazy, je to najhoršie od začiatku apríla

  • Podľa epidemiológov nejde o druhú vlnu
  • Celkovo Česko hlási 11 604 nakazených
koronavírus, testy, laboratórium, skúmavky, vzorky
TASR/Milan Kapusta
  • Podľa epidemiológov nejde o druhú vlnu
  • Celkovo Česko hlási 11 604 nakazených

 Česko potvrdilo v pondelok 305 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu uplynulých 24 hodín. Ide o najvyšší denný nárast od začiatku apríla. Epidemiológovia však ubezpečujú, že nejde o druhú vlnu. Informovala o tom spravodajská stanica ČT24.

Celkovo Česko hlási 11 604 nakazených.

Nárast počtu prípadov choroby je najmä dôsledkom intenzívneho testovania v okrese Karviná, ktorá je najviac postihnutým regiónom v Česku. Druhou najviac postihnutou oblasťou je susedný okres Frýdek-Místek, uvádzajú údaje ministerstva zdravotníctva.

Známe ohniská

Jarmila Rážová, hlavná hygienička ČR, na tlačovej konferencii uviedla, že úrady v súčasnosti riešia okolo desať ohnísk nákazy. Šírenie je však podľa nej pod kontrolou.

„Celková epidemiologická situácia je veľmi dobrá, plošne nedochádza k nekontrolovanému šíreniu nákazy,“ povedal Ladislav Dušek, riaditeľ Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky.

„Všetky nárasty počtu pacientov, ktoré v posledných dňoch boli trochu šokujúce, súvisia s už známymi ohniskami,“ dodal.

Prekonali sme smutnú hranicu. Počet úmrtí na COVID-19 prekročil pol milióna

Moravskosliezsky kraj, ktorého sú oba okresy súčasťou, už v počte prípadov predbehol Prahu. Moravskosliezsky kraj zaznamenal 2 644 nakazených, Praha hlási 2 506 prípadov.

Od 1. júla sa v Česku uvoľnia ďalšie opatrenia. Ľudia okrem iného už nebudú musieť nosiť rúška vo vnútorných priestoroch ani vo verejnej doprave. To však neplatí pre Prahu a Moravskosliezsky kraj.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech