Česko má najmladšiu obeť koronavírusu. Bábätko sa nedožilo ani pôrodu

  • Česko zaznamenalo úmrtie najmladšieho pacienta s koronavírusom
  • Dieťa sa nedožilo ani pôrodu, jeho matka mala vážny priebeh ochorenia COVID-19
koronavírus, nemocnica
Ilustračná snímka, TASR/AP Photo/Jean-Francois Badias
  • Česko zaznamenalo úmrtie najmladšieho pacienta s koronavírusom
  • Dieťa sa nedožilo ani pôrodu, jeho matka mala vážny priebeh ochorenia COVID-19

Česko šokoval veľmi smutný prípad úmrtia na koronavírus. Ako informuje server TN.cz, pacientka s vážnym priebehom ochorenia COVID-19 porodila svoje dieťatko mŕtve. Novorodenec, ktorý sa nedožil ani pôrodu bol tiež pozitívny na koronavírus.

Tehotná žena s koronavírusom ležala vo vážnom stave v nemocnici v Liberci, kam ju prijali ešte v októbri. „Kvôli komplikáciám jej zdravotného stavu neskôr došlo k pôrodu mŕtveho dieťaťa, ktoré bolo taktiež covid pozitívne,“ cituje server TN.cz stanovisko nemocnice. Ide tak o najmladšiu obeť koronavírusu v Česku. Podľa informácií z ministerstva zdravotníctva má ísť o dievčatko.

Počet nových prípadov koronavírusu prekročil 3 000, blížime sa k rekordu

Úmrtia mladších pacientov na COVID-19 sú zriedkavé, na Slovensku podľa dostupných údajov zomierajú najmä starší pacienti. Najmladšia známa obeť koronavírusu na Slovensku mala 15 rokov. Smrť si však vzala aj niekoľkých tridsiatnikov.

Dáta tiež ukazujú, že v súvislosti s koronavírusom zomreli v Česku aj dvaja mladí muži vo vekovej skupine 15 až 24 rokov, obaja v novembri. Najviac obetí je však stále vo vekovej skupine 75 až 84 rokov. V tejto kategórii zomrelo necelých 3 500 ľudí. Celkovo dosiaľ v Česku potvrdili úmrtie 9 226 pacientov s ochorením COVID-19.

V stredu české laboratóriá odhalili 6 402 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od 19. novembra. V nemocniciach leží 4 326 pacientov a 545 z nich je vo vážnom stave.

Zdroje: TN.cz, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech