Česko sa zobudilo do lockdownu a rekordných čísel. Pribudlo tam takmer 15 000 nových nakazených

  • Od štvrtka 22. októbra sú zatvorené obchody okrem výnimiek
  • Pribudol tam rekordný počet nových prípadov koronavírusu
Snímka obrazovky 2020-10-22 o 8.28.51
MZČR
  • Od štvrtka 22. októbra sú zatvorené obchody okrem výnimiek
  • Pribudol tam rekordný počet nových prípadov koronavírusu

České laboratóriá za stredu potvrdili nákazu novým koronavírusom u 14 968 ľudí. Je to nový rekordný prírastok. Informuje o tom portál TN.cz s tým, že vysoké číslo infikovaných vzišlo z rekordného počtu testov – 40 327.

Česká republika má v súčasnosti viac ako 124-tisíc aktívnych prípadov. Podľa údajov ministerstva zdravotníctva je hospitalizovaných 4 417 z nich, pričom 650 pacientov je v ťažkom stave.

Z regiónov je v súčasnosti najvážnejšia situácia na Prostějovsku, kde na 100-tisíc obyvateľov pripadá 881,76 nakazených. Nasledujú Zlínsko (879,2), okres Hradec Králové (852,8) a Plzeň-jih (842,68).

Celkovo v Česku potvrdili nákazu už u takmer 209-tisíc ľudí. V dôsledku ochorenia COVID-19 zomrelo 1 739 osôb.

AKTUÁLNE: Česko zavádza tvrdý lockdown. Zatvárajú niektoré obchody a pohyb ľudí bude obmedzený

Od štvrtka v Českej republike začínajú platiť prísnejšie obmedzenia, ktorými sa vláda usiluje obmedziť šírenie vírusu. Musí byť zatvorená značná časť maloobchodu a služieb a obmedzený je aj voľný pohyb a kontakt obyvateľov.

Nariadenia, ktoré platia do 3. novembra, majú svoje výnimky. V prípade pohybu a kontaktov obyvateľov je to napríklad cesta do práce, nevyhnutná cesta za rodinou, zaistenie základných životných potrieb pre seba alebo iného človeka, cesty za lekárom, ale aj prechádzky alebo cesty do vlastných rekreačných objektov a pobyt v nich. Stretávať sa môžu maximálne dvaja ľudia, ktorí nie sú členovia jednej domácnosti, spolužiaci či kolegovia z práce.

Zákaz maloobchodu a služieb má 28 výnimiek, okrem iných sú to predajne potravín, pohonných hmôt, palív, drogérie, lekárne, predajne so záhradkárskymi potrebami alebo potravou a potrebami pre zvieratá, autoservisy, domáce potreby, kvetinárstva či galantérie.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech