Česko vytvorilo smutný rekord: Má najviac úmrtí na koronavírus na svete na počet obyvateľov

  • V prepočte na počet obyvateľov je Česko najhoršie na svete v počte úmrtí
  • Zároveň tu pribudol rekord v dennom počte nakazených
česko koronavírus mapa
MZČR
  • V prepočte na počet obyvateľov je Česko najhoršie na svete v počte úmrtí
  • Zároveň tu pribudol rekord v dennom počte nakazených

Česko prijalo tvrdé opatrenia, no situácia sa vôbec nelepší. V počte nových denných prípadov vytvorilo Česko opäť rekord. V stredu tamojšie laboratóriá zachytili 15 729 nových prípadov ochorenia COVID-19, pričom počet hospitalizovaných v priebehu jedného dňa stúpol o 882. Dobrou správou môže byť to, že dnes čísla nepribúdajú tak dramaticky ako pár týždňov dozadu.

Ako uvádza web TV Nova, ešte 7. a 8. októbra sa denné prírastky pohybovali okolo 5000. Týždeň na to, 16. októbra, prvý raz pribudlo viac ako 10-tisíc prípadov. V piatok 23. októbra sa denný prírastok vyšvihol cez hranicu 15-tisíc a v stredu 4. novembra padol doterajší rekord v počte nakazených.

Minister obrany je v karanténe. Druhé kolo celoplošného testovania pripravuje z domu

Najhoršia situácia je v súčasnosti na Pelhřimovsku, kde hlásia 1118,92 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú okresy Vsetín (1071,62) a Benešov (973,71).

Podľa najnovších štatistík Európskeho strediska pre prevenciu a kontrolu chorôb v Česku počas ostatného týždňa zomrelo najviac osôb s koronavírusom v prepočte na 100-tisíc obyvateľov spomedzi všetkých štátov sveta. Na ďalších priečkach sú momentálne Čierna Hora a Belgicko.

V nemocniciach leží podľa údajov ministerstva zdravotníctva 8278 pacientov a 1244 z nich je vo vážnom stave. Počet mŕtvych sa v stredu zvýšil o 123 na 4133.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech