Českým hasičom bude v službe vypomáhať legendárny Ford Mustang

  • Bezpečnostné zložky v susednej Českej republike majú zdá sa obľubu v rýchlych autách. Len nedávno dostala česká polícia do rúk nové BMW i8. Teraz sa super športiakom môžu pýšiť aj hasiči.
imgonline-com-ua-twotoone-FjP45M5saHTu1
auto.cz / hzscr.cz
  • Bezpečnostné zložky v susednej Českej republike majú zdá sa obľubu v rýchlych autách. Len nedávno dostala česká polícia do rúk nové BMW i8. Teraz sa super športiakom môžu pýšiť aj hasiči.

Nie je to tak dávno, čo sme uverejnili článok o novom BMW i8, odetom v policajnom rúchu. Tento super športiak mal pomôcť pri práci českej polícii. Tí mali z rýchleho auta takú radosť, že ho po troch týždňoch testovania úplne rozbili. Zdá sa, že aj ostatné bezpečnostné zložky Českej republiky si chcú vyskúšať jazdu v rýchlom aute. Dôkazom toho je nový Ford Mustang GT, ktorí dostal český hasičský záchranný zbor.

Nový Ford Mustang GT má pod kapotou päťlitrový osemvalec s výkonom až 460 koní. Z nuly na stovku to zvládne pod 4 sekundy. Avšak Mustang GT nebude vozidlo, s ktorým budu hasiči pomáhať pri hasení požiarov či zachraňovaní mačiek zo stromov.

Toto vozidlo, ktoré má zbor zapožičané iba na mesiac, má slúžiť na výskum v oblasti bezpečnosti hasičov. Okrem iného, všetky hasičské vozidlá prejdu kompletnou zmenou dizajnu a docieli sa tak jednotný vzhľad všetkých vozidiel hasičského záchranného zboru ČR.

Ďalším dôvodom pre zapožičanie nadupaného Mustangu je aj sledovanie reakcií šoférov na blížiace sa vozidlo, či dodržovanie práva prednostnej jazdy.

Vozidlo je okrem všetkých základných funkcii vybavené aj technológiou eCall, ktorá v prípade nehody automaticky informuje záchranné zložky. Technológia eCall bude od apríla budúceho roka povinnou výbavou každého nového predávaného vozidla v EÚ.

Ostáva už len dúfať, že naším západným susedom sa podarí udržať Mustang GT pokope dlhšie, ako ich prvé policajné BMW i8.

zdroj: auto.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech