Cesta do Chorvátska bude tento rok lacnejšia. Na mýte a trajektoch ušetríš pekné peniaze

  • V Chorvátsku budú tento rok platiť mimosezónne ceny na mýto a lístky na trajekty
  • Niektoré trajekty môžeš využiť aj úplne zadarmo
chorvatsko
Pixabay
  • V Chorvátsku budú tento rok platiť mimosezónne ceny na mýto a lístky na trajekty
  • Niektoré trajekty môžeš využiť aj úplne zadarmo

Chorvátsko tento rok nezdražie poplatok za mýto ani trajekty a ponechá ceny, ktoré platia mimo letnej sezóny. Povedal to konateľ veľkej cestovky Travel Family Ivan Lackovič, s ktorou chodí do Chorvátska najviac Čechov. Informuje o tom portál ČeskéNoviny.cz.

Poplatky za diaľnice a lístky na trajekty budú lacnejšie. Niektoré kratšie úseky diaľnice sa budú dať prejsť zadarmo.

Lacnejšie Chorvátsko

Väčšina Čechov a Slovákov chodí do Chorvátska vlastnou dopravou. Tamojšia vláda rozhodla, že až do 14. septembra budú platiť mimosezónne ceny na mýtne a trajekty. Diaľnice sa v Chorvátsku počas sezóny spoplatňujú o 10 percent drahšie, trajekty až o 20 percent. 

Boj o dovolenkárov začal, pri mori v Grécku vieš byť za pár šupov. Cestovky sa snažia získať zákazníkov

Napríklad mýto za osobné auto medzi Záhrebom a Splitom bude stáť 181 kún (23,92 eur), namiesto obvyklých letných 200 (26,43 eur). S mýtnou krabičkou ENC zaplatíš za tento úsek iba 141 kún (18,64 eur). Na ostrov Krk, na ktorý sa za cestu platilo 35 kún (4,63 eur), sa dostaneš zadarmo.

O Chorvátsko je enormný záujem

Travel Family eviduje rast objednávok na pobyty pri Jadrane. „Záujem ľudí o dovolenku potvrdzujú čísla aj z portálu Chorvatsko.cz, ktorý v porovnaní s marcom teraz navštívi desaťkrát viac užívateľov, až 10-tisíc denne. Len počas týždňa vypravujeme tri plné autobusy do Chorvátska a objednávky stále pribúdajú,“ uviedol Lackovič.

Z dôvodu vyššieho pocitu bezpečia ľudia tento rok častejšie volia ubytovanie v apartmánových domoch, penziónoch a privátnych vilách. Travel Family v tomto segmente podľa Lackoviča posilnila ponuku, na webe Chorvatsko.cz ponúka zhruba 12 000 ubytovaní tohto typu.

Enormný záujem je aj o prenájom jácht v Chorvátsku, ukazujú štatistiky vyhľadávača Boataround.com. Vyhľadávanie lodí podľa spoluzakladateľa portálu Pavla Pribiša za posledný štvrťrok medziročne vzrástlo šesťkrát.

Slováci môžu do Chorvátska cestovať bez obmedzení, po návrate nie sú potrebné negatívne testy na koronavírus ani povinná karanténa.

Zdroj: ČTK/ceskenoviny.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech