Cez mobil ti poradí s koronavírusom. Otestovali sme lekára na telefón, počas pandémie mu volali stovky ľudí

 • Tatra banka počas pandémie sprístupnila službu My Doctor s lekárom na telefóne či diagnostickým dotazníkom všetkým svojim klientom s platobnou kartou
 • Službu sme vyskúšali a telefonicky sa spojili s lekárom
 • Telefonát trval približne 10 minút
telefon
reprofoto TV JOJ/CDC
 • Tatra banka počas pandémie sprístupnila službu My Doctor s lekárom na telefóne či diagnostickým dotazníkom všetkým svojim klientom s platobnou kartou
 • Službu sme vyskúšali a telefonicky sa spojili s lekárom
 • Telefonát trval približne 10 minút

Zdravie je nepochybne na prvom mieste nielen počas pandémie. Cesta k lekárovi sa však aktuálne neodporúča a väčšina konzultácií prebieha výhradne telefonicky.

Tatra banka sa pre svojich klientov počas koronavírusu rozhodla sprístupniť veľkú časť služby My Doctor, ktorá je za normálnych podmienok dostupná len držiteľom kreditných kariet od Tatra banky. V súčasnosti to znamená, že ak si klientom banky, kedykoľvek môžeš zavolať profesionálovi na telefóne.

Čo môžeš využiť so službou My Doctor:
 • lekár na telefóne
 • online diagnostika príznakov koronavírusu
 • vyhodnotenie rizika možnej hospitalizácie
 • zľava a objednanie termínu na PCR test na koronavírus
 • konzultácie na zvládnutie úzkosti a stresu

Otestovali sme lekára na telefóne

Horúca linka na odborníka je v My Doctor natoľko populárna, že sme sa ju rozhodli otestovať. Prostredníctvom aplikácie Tatra banky Mobile Pay sme sa spojili s lekárom, u ktorého sme nechali skontrolovať naše príznaky na koronavírus.

MUDr. Peter Tatár, CSc. však naše nevýrazné príznaky spojené s celkovou únavou prepojené na používanie hromadnej dopravy odborne vyhodnotil ako minimálne riziko komunitného prenosu a odporučil vyšší prísun vitamínov a oddychový režim s tým, že ide pravdepodobne o ľahkú chrípku.

V približne desaťminútovom rozhovore nás upokojil a vymenoval niekoľko možných dôvodov príznakov, následne rozvážne odporučil ďalšie kroky. Za najväčšie plus považujeme, že telefonát prebiehal ako zdravotná prehliadka v ordinácii a pociťovali sme skutočný záujem z lekárovej strany.

Experti pomôžu aj s úzkosťami či stresom

Zdravotné problémy v spojitosti s koronavírusom však môžu byť aj psychického rázu – pre tieto prípady v My Doctor pôsobí aj prestížna odborníčka Janette Šimková.

Najčastejšie riešime dilemy, rozpory, konflikty, stagnáciu, vyčerpanosť, stres a neistotu – všetko v súvislosti s aktuálnou pandémiou. Mojou úlohou je ľuďom pomôcť získať odstup, nadhľad a potom spoločne hľadáme riešenie,“ popisuje svoju každodennú prácu Šimková.

Upresňuje, že klienti jej prístup oceňujú a dokážu si následne vybudovať aj lepšiu mentálnu odolnosť.

„Podstatou koučovacieho prístupu je, aby si klient uvedomoval vlastné prežívanie, rozumel mu, rozhodoval sa rýchlo a dobre, vedel sa pripraviť na záťažové okamihy, nachádzal zdroje motivácie a podpory, a napokon úspešne zrealizoval to, čo mu pomôže pohnúť sa z miesta,“ vysvetľuje princíp koučingu Šimková.

Ľudia sú pritom počas pandémie odlišnejší – podľa expertky im už nestačí motivácia, potrebujú aj impulz a vieru, že danú vec reálne dokážu. Je tak očividné, že pandémia Slovensko prikryla závesom neistoty.

zdroj: Jakub Gulyás – Podľa odborníčky na ľudskú psychiku sú dnes neistota a konflikty bežnejšie.

Približná diagnóza do pár minút

Online diagnostika symptómov je priamo na stránke banky pre každého k dispozícii zadarmo. Dotazníky dokážu odpoveď vygenerovať za niekoľko minút a odporúčame ho, ak potrebuješ rýchlu a orientačnú anamnézu.

Prepracovaný systém dodaný od poprednej medical-tech spoločnosti Diagnose.me využíva diagnostické otázky a umelú inteligenciu AIDA na čo najpresnejšie určenie možnosti nákazy koronavírusom či šancu na nutnú hospitalizáciu.

Dotazníky tak nie sú zložené zo 40 doplňujúcich otázok, práve naopak. Výsledok vychádza z konkrétnych odborných otázok a každá ďalšia sa zobrazuje podľa predchádzajúcich odpovedí. Systém ich následne okamžite vyhodnotí s orientačnou diagnózou a navrhovanými riešeniami.

Na základe našej skúsenosti môžeme služby jednoznačne odporučiť. Ak máš akékoľvek pochybnosti o svojom zdravotnom stave, stačí zatelefonovať alebo si dohodnúť online konzultáciu.

zdroj: unsplash

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech