Chalani z Liptova sa rozhodli oprášiť včelárske remeslo. Výsledkom je Bee2Bee, pravý a kvalitný horský med

  • Remeslo má zlaté dno. V prípade dvoch mladých včelárov z Liptova – Matúša a Adama, to platí takmer doslovne. Veď napokon, nie nadarmo sa hovorí, že med je tekuté zlato. Hlavne, ak pochádza z lona nedotknutej slovenskej prírody a je vyrábaný poctivo a s láskou.
bee2bee
  • Remeslo má zlaté dno. V prípade dvoch mladých včelárov z Liptova – Matúša a Adama, to platí takmer doslovne. Veď napokon, nie nadarmo sa hovorí, že med je tekuté zlato. Hlavne, ak pochádza z lona nedotknutej slovenskej prírody a je vyrábaný poctivo a s láskou.

Med je nielen zdravým variantom sladidiel, ale aj overenou domácou medicínou. Obsahuje vitamíny A, B, D, K, E a dôležité minerálne látky. Prispieva k posilňovaniu imunity, je prírodným antibiotikom a zaručeným zdrojom energie. Okrem toho má svoje využitie aj v kozmetike. O priaznivých liečivých účinkoch medu by sme teda mohli hovoriť donekonečna.

Napriek mnohým výhodám medu sa však tradičné včelárstvo dostáva do úzadia. O to výnimočnejší je projekt dvoch slovenských študentov, Matúša Krajčího a Adama Bartánusa, ktorí sa chopili včelárskeho remesla a založili Bee2Bee, unikátne rodinné včelárstvo, ktoré sa rozhodlo produkovať ten najkvalitnejší med.

15. produktovkazdroj: archív Bee2Bee

Nie je med ako med. V čom je práve ten ich jedinečný? V prvom rade je pravý a nefalšovaný. Na trhu nájdeš množstvo produktov, ktoré sa vydávajú za prírodný med, no v skutočnosti ide iba o jeho lacné „napodobeniny“. Med Bee2Bee navyše pochádza od včiel, ktoré žijú v prírodných drevených úľoch uprostred nedotknutej horskej prírody Nízkych Tatier. Včely tak zbierajú nektár z kvetov, ktoré neobsahujú zdraviu škodlivé pesticídy, a následne ich prepracujú na med.

Bee2Bee je spojením poctivého lesného medu a šikovného dizajnu. Pôsobivé je aj to, že za celým nápadom stoja dvaja spolužiaci a zároveň kamaráti z detstva, Matúš a Adam. Objavili v sebe lásku k našej prírode a k takmer zabudnutému včelárstvu, a rozhodli sa nasledovať svoj sen a vyrábať špičkový slovenský med. Ich originálny projekt bol dokonca v uplynulom roku ocenený aj cenou ministra školstva SR za najzaujímavejší študentský podnikateľský nápad v celoslovenskej súťaži Študentská podnikateľská cena.

11. zakladatelia bee2bee.skzdroj: archív Matúš Krajčí

Hoci značka Bee2Bee uzrela svetlo sveta len v decembri minulého roka, Matúš sa včelárčeniu začal venovať ešte ako študent strednej školy. Za ten čas sa naučil o svete včiel pomerne dosť. Neskôr ho s kamarátom Adamom na vysokej škole spojili rovnaké podnikateľské vízie a záujem obohatiť trh s domácimi produktmi o svoj med. Zároveň chcú všetkým dokázať, že aj keď je Slovensko malé, máme byť na čo hrdí a dokážeme robiť veľké veci. Poctivo a s láskou. Dôkazom toho, že ide o naozaj kvalitný med je aj to, že objednávky prijímajú až na rok dopredu.

8_Fotorzdroj: archív Matúš Krajčí

Chalani však zrejme nezostanú iba pri mede. Za cieľ si kladú nielen rozšíriť svoju výrobu, aby sa ich sladký produkt dostal na stoly viacerých domácností, ale aj priniesť do tohto segmentu viacej inovácií a podporiť agroturizmus na Slovensku. So svojimi včelami teda majú ešte veľké plány. Pretože ako sami hovoria, bzučanie včiel má zázračné účinky.

zdroj titulnej fotografie: archív Matúš Krajčí

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech