Chalani z NoTalentGeneration: Prachy na trip do Portugalska chceme vyzbierať plnením šialených úloh

  • Deväť chalanov, množstvo nápadov, mladý duch, množstvo energie a kus voľného času. To je prostredie pre vznik niečoho tak unikátneho, ako sú NoTalentGeneration. Ale upozornenie! Tento článok nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov a je trochu iný, odvážnejší.
collage punk
  • Deväť chalanov, množstvo nápadov, mladý duch, množstvo energie a kus voľného času. To je prostredie pre vznik niečoho tak unikátneho, ako sú NoTalentGeneration. Ale upozornenie! Tento článok nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov a je trochu iný, odvážnejší.

Určite vieš, o koho ide. Ale ak nie, čo je zvláštne, prikladám video ich songu, pri ktorom pochopíš kto a akí vlastne sú. Aspoň trochu. Nasledujúce video nie je vhodné pre mladistvých a pre slabšie povahy! 

Reč je o chalanoch, ktorí si hovoria NoTalentGeneration. Títo šialenci sa rozhodli vycestovať dodávkou na trip do Portugalska. Možno si povieš: „Čo je na tom? Normálna vec, idú na výlet.“ To, čo je na tom super, je spôsob, akým chcú vyzbierať peniaze na svoj trip. Od neho, neho, neho, aj od neho a áno, aj od teba.

Spustili si svoju fundraisingovú kampaň s názvom: „Stavím sa, že…“. O čo ide a prečo by si ich mal, ak nie rovno musel, podporiť, ti povedia sami.

hetes trip

Chalani, skúste v skratke vysvetliť, kto ste, ako ste vznikli a ako sa vlastne stretne partia toľkých „extrémistov“?

Nazdar! Kapela No Talent Generation je banda bláznov (Anakin, Janis, Samis) s debilnými nápadmi a ešte debilnejšími pesničkami. Okrem toho, že robíme hudbu, sme sa rozhodli, že to posunieme aj ďalej.

Celé to vzniklo minulý rok keď sa Anakin, Janis a Koník rozhodli ísť na týždenný trip do Čiernej Hory. V deň odchodu som sa pridal aj ja (Tomáš). Celý trip sme nespali ani raz v žiadnom kempe, každý deň sme sa presúvali, popíjali, grillovali a čekovali sme nádhernú prírodu a zadky. Strašne sa nám to zapáčilo a tak sme sa rozhodli ísť tento rok zas.

Keď ostatní kamaráti zistili, kam sa chystáme a čo chceme po ceste robiť a vidieť, tak neváhal ani jeden a zrazu je z toho 9 členná banda tupých hláv, ktorá spolu behá nielen po tripoch ale aj festivaloch, chatách či túrach (áno, je ťažké predstaviť si, že niekto z nás vie chodiť hore kopcom, ale je to tak). Takže z No Talent Generation sa takto postupne stáva cestovateľská No Talent Family.

DCIM100GOPROGOPR8089.

Keďže s vami sa človek očividne nenudí, ako dokáže stíhať vaše tempo rodina alebo frajerky?

Haha :D. Frajerku má len jeden z deviatich, čiže žiadne: “s kamarátmi ideš a so mnou nie”, sa tu nerieši a rodiny môžu byť len radi, že od nás majú raz za čas úplný pokoj. Tentokrát budú mať pokoj 2 týždne, my sa vybláznime a vrátime sa s resetovanými hlavami. 

12170062_823413927767593_1384294159_o

A čomu sa inak v živote venujete, v akej práci vás nájdeme?

Väčšina z nás nemá prácu a bývame na ulici. Ale nie. Robíme kadečo, od práce s elektronikou, cez režisérstvo, webové stránky až po prípravu baranov na obcovanie.

13173331_1033399920079844_1242483739444601479_o-3

Tak teda spomínaný trip, kam sa chystáte, ako sa chystáte a ako si idete naň zarobiť, resp. fundraisovať budget?

Chystáme sa ísť na dodávke do Portugalska. Plánujeme, ako aj minulý rok, nespať v žiadnom kempe, iba pri mori, jazerách a riekach. Po ceste máme naplánované rôzne zastávky, ako FurkaPass alebo Dune du Pilat. Hlavný cieľ je Algarve v Portugalsku.

Zarobiť si chceme celkom netradičným spôsobom. Vymysleli sme celkom nezvyčajnú kravinu, kde sa chceme s ľuďmi staviť. Ide o to, že na našom webe www.notalentgeneration.com sme vymysleli kopu úloh, ktoré si ľudia môžu kúpiť a tak nás aj podporiť. Hocikto si môže vybrať hocijakú úlohu za smiešny poplatok. Počas tripu budeme tieto úlohy plniť a natáčať. Čo je hlavné, dáme do videa aj meno osoby, ktorá si danú úlohu zakúpila a podporila nás.

303A5286

Koho napadol tento spôsob financovania výletu? A prečo práve Portugalsko?

Pred niekoľkymí rokmi sme boli ja, Anakin a naši rodičia v Portugalsku a spali sme v jednom kempe, kde pri nás stanovala jedna skupina skaterov s dodávkou. Strašne nás to s bratom zaujalo. Ísť s kamošmi na trip v dodávke, jazdiť na skejte a poflakovať sa.

Anakin to prehrotil a zrazu ideme na dodávke do Portugalska :D. Tento primitívny spôsob financovania napadol zase raz Anakina a to práve pri takej zábavnej príležitosti, keď išiel sám z Ružomberka do Bystrice a nudil sa :D.

12045773_917078818378622_7251537047640198689_o

Ktoré úlohy by ste radšej nerobili? A aké sú tie, ktoré už urobiť musíte, teda sú už podporené?

Toto je zapeklitá otázka, lebo každý si trúfa urobiť niečo iné. Ale ak máme vymenovať zopár, čo nesadne väčšine, tak to je asi úloha BURGER KING (zjesť hamburger nasiaknutý potom), PNISDFUAIGZDF (piť jeden deň iba pivo, ALE! Ak sa bude chcieť z neho napiť, najprv si musí dať za glg tvrdého alkoholu) alebo RANNÁ HYGIENA (v mláke, ráno, na verejnosti). Úlohy typu MENŠTRUÁCIA (predstieranie meštruácie z uší), TATI? HOŘI HOVNO? (jeho podpálenie) alebo KOŽMEKER (jeden oblízne všetkým spoluúčastníkom bradavky), už spraviť musíme, ale viac ľudí sa skôr zmotáva potetovať nás :D.

DCIM105GOPRO

Je vás v partii 9, tak dajte za každého najbláznivejšiu vec, čo v živote urobil.

Ako si povedala, je nás 9 a z toho jeden Nemec, s ktorým sme sa zoznámili na festivale a natoľko sme sa mu pozdávali, že tento trip ide hecnúť s nami.

Tých bláznivých vecí je až až, niektoré by sa sem asi ani nehodili, ale veľmi zaujímavá príhoda sa stala akurát tento Silvester, keď Janis zobral tetovací strojček a tetovali sme sa na zadky. Keby ste videli ako všetci vyzerali, tak tie tetovania dopadli veeeľmi dobre.

303A0021

Nemusíš ich milovať, ani nenávidieť. Sú to proste uletenci s poriadnou dávkou odvahy riskovať svoje zdravie.

Stavím sa, že

…ich určite podporíš a pobavíš sa pri videu z plnenia úloh.

Zdroj fotografií: Archív NoTalentGeneration

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech