Chaos, tlačenica a rad cez celý „Václavák“. Primark otvoril prvú pobočku v Česku, chystá sa aj na Slovensko

  • Primark dnes otvoril v Česku svoju prvú pobočku
  • Otvorenie sa nevyhlo dlhým zástupom ľudí
  • Primark dnes otvoril v Česku svoju prvú pobočku
  • Otvorenie sa nevyhlo dlhým zástupom ľudí

Reťazec s lacnou módou Primark dnes otvoril v Prahe prvú predajňu v Česku. Pobočka má tri podlažia a nachádza sa v centre na Václavskom námestí.

Otvorenie malo prísť už pred rokom, no dôsledkom pandémie sa presunulo. Prvý český Primark tak otvoril svoje brány dnes o 9:00 s piesňou We Are the Champions od skupiny The Queen.

Aj napriek tomu, že slávnostné otvorenie prebehlo bez konfliktov, nevyhlo sa dlhému čakaniu v zástupoch ľudí. Rady ľudí sa však tvorili už od 8:00. Ako uvádza iDNES, zamestnanci museli už ráno vytvoriť koridory, aby zabránili chaosu a tlačenici.

„Otvorenie Primarku v Prahe je najvýznamnejším vstupom novej značky zo segmentu rodinnej módy a doplnkov na tuzemský trh. Nielen v tomto roku, ale za uplynulých takmer 20 rokov,“ uviedol Jan Kotrbáček z realitno-poradenskej firmy Cushman & Wakefield. Ako poznamenal, poslednou podobnou udalosťou bolo otvorenie predajne H&M v roku 2003.

Primark bude aj v Bratislave

Retailoví experti očakávajú, že pražská predajňa priláka už od začiatku veľa nakupujúcich, uvádza Denník N. Pandemické opatrenia však obmedzujú kapacitu ľudí, ktorí môžu byť v predajni. V súčasnosti tak môže naraz nakupovať najviac 313 zákazníkov.

Išiel by si na nákupy do Primarku?

Primark neplánuje zostať v Česku len pri jednom obchode. „Už máme podpísanú nájomnú zmluvu pre predajňu v Brne,“ uviedol oblastný manažér Primarku pre Poľsko, Slovinsko a Česko Maciej Podwojski.

Okrem toho sa na pobočku Primarku môžu tešiť aj Slováci. V roku 2022 by sa mala otvoriť prvá predajňa v bratislavskom nákupnom centre Eurovea.

Zdroje: Idnes, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK