Chára prepísal hokejovú históriu. Dostal sa do spoločnosti Lidströma, Koiva, Alfredssona či Sundina

  • Internetový portál the Score sa rozhodol určiť najlepších kapitánov tímov NHL počnúc sezónou 2000/2001 a Chára sa ocitol medzi najlepšími spomedzi tímov Atlantickej divízie
  • Štyridsaťtriročný Chára je aktuálne najstarší aj najdlhšie pôsobiaci kapitán v NHL
befunky-collage-29-1090x610
Unsplash
  • Internetový portál the Score sa rozhodol určiť najlepších kapitánov tímov NHL počnúc sezónou 2000/2001 a Chára sa ocitol medzi najlepšími spomedzi tímov Atlantickej divízie
  • Štyridsaťtriročný Chára je aktuálne najstarší aj najdlhšie pôsobiaci kapitán v NHL

Nicklas Lidström, Daniel Briere, Daniel Alfredsson, Saku Koivu, Oli Jokinen či Mats Sundin. A v tejto elitnej spoločnosti aj kapitán Bostonu Zdeno Chára. Internetový portál the Score sa rozhodol určiť najlepších kapitánov jednotlivých tímov NHL počnúc sezónou 2000/2001 a Chára sa ocitol medzi najlepšími spomedzi tímov Atlantickej divízie.

Do úvahy sa brali tímové úspechy ako aj popularita hráča a jeho charakter. Špecializovaný web slovaknhl.sk upozornil na to, že Chára prevýšil svojich predchodcov Jasona Allisona a Joea Thorntona.

„Keď sa Zdeno Chára v roku 2006 stal súčasťou organizácie Bruins, okamžite mu venovali aj dres s písmenom C. Hneď v prvej sezóne klub pod jeho vedením nepostúpil do play-off, ale potom to už nebolo nič iné iba úspech,“ skonštatoval portál thescore.com. „Chára priviedol Boston desaťkrát do play-off, raz k víťazstvu v Stanleyho pohári a celkovo trikrát do finále.

Vo väčšine štatistík zostáva na prvom mieste medzi obrancami Bruins klubová legenda Ray Bourque, Chárov vplyv bol však obrovský. Chára je vysoká hrozba pre súperov na ľade, ale mimo neho sa mení na jemného obra a takého skvelého lídra, akým len môže byť,“ doplnil The Score.

Štyridsaťtriročný Chára je aktuálne najstarší aj najdlhšie pôsobiaci kapitán v NHL. V histórii Bostonu bol dlhšie slúžiaci kapitán ako Chára iba Ray Bourque (1985 – 2000). Chára ho ešte môže prekonať.

Zdeno Chára investoval aj do slovenského startupu

Specter Hockey je slovenská firma, ktorú založili Andrej Dula a Ondrej Chovanec v roku 2017. Obaja Slováci si povedali, že inovácie v hokeji prebehli takmer na všetkých úrovniach, avšak jedna z najdôležitejsích vecí chýba. Čepele. Preto vymysleli revolučnú „pásku“ na hokejku, ktorá zrýchli streľbu a presnosť, čo preukázali výskumom na Slovenskej akadémií vied.

Od reálnej pásky na hokejku to však má skutočne ďaleko. Ide o viacvrstvový materiál, ktorý spresní a zrýchli strelu hokejistu.

Firma prešla dvomi investičnými kolami. V prvom kole sa o financie postarali „anjelskí“ investori Zdeno Chára, Anton Zajac a bratia Káčerovci. Druhé kolo bolo viac o zahraničných investoroch. 

zdroj: Specter Hockey

„Pribudli daľší slovenskí a americkí individuálni investori a zvyšok nášho investičného kola zabezpečuje slovenské Crowdberry. Výšky jednotlivých investícií nekomentujeme, ale spolu sú to investície cca. vo výške milión eur“, hovorí Andrej Dula, zakladateľ Specter Hockey.

Dula hovorí, že získať investorov nie je problém, nájsť ale tých dobrých investorov áno. Zaujímavou postavou v celej firme je meno Zdeno Chára, ktorý je známym slovenským hokejistom a zároveň sa stal aj ambasádorom značky Specter Hockey.

kampan zadarmo od startitup

„Zdeno Chára je ambasádor našej značky, jeho feedback je pre nás veľmi dôležitý z hľadiska produktu a jeho kontakty v hokejovom svete zase z hľadiska biznisu. V prvom rade je ale kapitán Bostonu Bruins a dúfame, že ešte dlho ním aj bude,“ hovorí pre Startitup Dula.

Ďalším zaujímavým investorom je Anton Zajac, ktorý je spolumajteľ slovenskej globálnej IT firmy ESET. S produktami Specter Hockey už v NHL majú svoju skúsenosť. Ich produkt na hokejkách využíva už 6 tímov v americkej hokejovej súťaži NHL.

„V ostatných ligách sveta sa náš produkt využíva vo viac ako 25 ďalších kluboch, ak počítam len najvyššie súťaže“, dopĺňa Dula.

Celý článok o firme Specter Hockey si prečítaš tu

zdroj: sita

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech