Chceš cestovať 3 mesiace zadarmo? Startup mladej Slovenky ti to umožní 

  • Pri objavovaní nových miest sa väčšinou spoliehame na rady známych a ostrieľaných cestovateľov a „travel blogerov"
  • Ale čo keby tu bol iný spôsob, pri ktorom by objavovanie získalo úplne iný rozmer? 
archív Secret City Trails
  • Pri objavovaní nových miest sa väčšinou spoliehame na rady známych a ostrieľaných cestovateľov a „travel blogerov"
  • Ale čo keby tu bol iný spôsob, pri ktorom by objavovanie získalo úplne iný rozmer? 

Táto alternatíva už existuje a volá sa Secret City Trails. Ide o startup, ktorý ti umožní spoznávať mestá po celom svete netradičným spôsobom a to tak, že sa v nich hráš rôzne hry. Spoznáš vďaka nim tamojšiu kultúru, gastonómiu či ľudí.

„Tvorenie novej hry začína zmapovaním mesta a nájdením všetkých detailov a miest, ktoré chceme v danej hre mať. Najskôr veľa pátrame a robíme online výskum. Keď zmapujeme mesto, vieme určiť kadiaľ zhruba hra povedie a môžeme sa pustiť do tvorby. Na záver tvoríme k hádankám príbehy. Chceme sprostredkovať príbehy, ktoré nenájdete v hocijakom bedekri a odporúčaniach. Nie sme platené miestami, ktoré odporúčame, náš zákazník nie je náš produkt,“ opisuje tvorbu hier Kristína, pre Startitup.

Monetizácia projektu Secret City Trails funguje na jednoduchom princípe, kedy si zákazník kúpi hru v danom meste. Startup tak zarába čisto na predaji hier. Hru v Amsterdame si môžeš kúpiť za 17 ale aj 28 eur.

zdroj: archív Secret City Trails

Nápad majú na svedomí dve kamarátky, Slovenka Kristína Palovičová a Holanďanka Wendy van Leeuwen. Obe pracovali pre európsku centrálu Nike a ich cesty spojila láska k cestovaniu a aktívny životný štýl. Hru začali vyvíjať pred 3 rokmi, ako hobby popri práci. Na začiatku mali aj inú prácu, ale pozitívna odozva zákazníkov ich nakopla k tomu, aby sa do projektu vrhli naplno.

Ich projekt už v súčasnosti beží naplno a najnovšie hľadajú dokonca aj stážistu, ktorý dostane priam prácu snov. Môžeš sa ním stať aj ty. Tvojou úlohou ako stážistu bude za 3 mesiace navštíviť 6 krajín, 13 miest a pritom si zahrať 19 hier. Všetky tvoje cestovateľské náklady, vrátane vreckového na stravu bude hradiť samotný startup. 

Čo bude tvojou úlohou? Vytvoriť z tvojho výletu a hier, ktoré si tu absolvoval, pútavé video a foto výstupy. Tvoja cesta by začala už tento september a to v Holandsku v Amsterdame, ďalej navštíviš Nemecko,  Česko, Slovensko, Rakúsko ako aj Portugalsko. Na stáž sa môžeš prihlásiť, ak máš minimálne 18 rokov a hovoríš plynule anglicky.

zdroj: archív Secret City Trails

Stáž teda potrvá od septembra do decembra, pričom každý mesiac budeš týždeň cestovať. Počas zvyšného času budeš musieť spracovať materiály z miesta, na ktorom sa v tom čase nachádzaš. Viac o projekte nám prezradila jeho spoluzakladateľka Kristína. 

Prečo ste sa rozhodli umožniť vášmu stážistovi absolvovať takýto výlet? 

Je to niečo, čo chcela každá z nás robiť počas našich študentských čias. Taktiež ako firma, ktorá predáva zážisky, potrebujeme veľa kontentu a takouto cestou sa nám to dúfam podarí.

Máte na túto aktivitu vyhradený presný budget? 

Samozrejme, je to nutnosť, nakoľko sme stále startup. Stážista bude spávať v hosteloch, preto musí byť v pohode s faktom, že bude spávať v zdieľaných izbách. Cestovať bude vlakmi a autobusmi, samozrejme, v prípade, že bude zďaleka, tak aj lietadlom.

zdroj: archív Secret City Trails

Ako sa projektu Secret City Trails momentálne darí?

Veľmi dobre. Rastieme každým mesiacom, čo sa týka predaja a takisto ponuky. Momentálne máme 90 hier v 39-tich mestách Európy, pričom 45 z nich bolo vytvorených našimi „gamebuildermi”, ktorí žijú v daných mestách. Keď sme sa so Startitup rozprávali rok dozadu, mali sme okolo 12 miest a 30 hier.

Aké sú vaše plány do budúcna?

Rásť a stať sa most playful brand in travel“. Našim cieľom je podporovať autenticitu miest cez zábavné zážitky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech